Oczekiwanie w kolejce to zawsze strata czasu oraz niepotrzebny test na cierpliwość. Naprzeciw ze swoim wyjątkowym i reformatorskim pomysłem systemu ,,Linistry" wychodzi załoga Algotech. Rozmowa z Zsoltem Tadeuszem Fekete, prezesem Algotech sp. z o.o.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czym zajmuje się pana firma?

Algotech zajmuje się wspieraniem szeroko pojmowanej komunikacji od strony rozwiązań informatycznych. Dbamy o to, aby zarówno wewnątrz firm, jak i na linii firma-klient mógł odbywać się niezakłócony przepływ informacji. Naszą aspiracją jest to, aby dzięki rozwiązaniom przez nas wdrażanym zaoszczędzić czas, pieniądze i w dzisiejszych czasach zadbać o zdrowie klientów i personelu. Wszyscy zostaliśmy przeniesieni w świat wirtualny. Chcemy nasze sprawy załatwiać bez wychodzenia z domu, a jeśli to możliwe, to także bez marnowania czasu na oczekiwanie w kolejkach.

Jaka jest tutaj rola pana firmy?

Jak wspomniałem, zajmujemy się komunikacją. Dziś oznacza ona również dostarczenie informacji. Rozwiązania, które wdrażamy, pozwalają na wyeliminowanie oczekiwania na obsługę. Odpowiedzią na te potrzebę jest system cyfrowych kolejek Linistry, który wygrał w tym roku EU vs. Virus pan-European Hackathon w kategorii zapewnienia ciągłości działania biznesu poprzez wspieranie zachowania dystansu społecznego.

Czy mógłby pan wyjaśnić działanie systemu?

W naszej propozycji może pani pobrać cyfrowy bilet, nawet będąc w domu. Na miejsce udać się dopiero, gdy będzie zbliżał się czas obsługi, o czym także system powiadamia w wybrany przez siebie sposób. Proszę sobie wyobrazić sytuację, że ma pani możliwość postawienia w kolejce swojego wirtualnego cienia, który czeka na miejscu, a gdy zbliża się czas obsługi – monitorowany przez nasz system z zastosowaniem mechanizmu sztucznej inteligencji – przychodzi powiadomienie, że czas udać się do punktu. Proponowane rozwiązanie jest także dla osób starszych. System łączy w sobie wszystkie rodzaje możliwych kolejek – wirtualne oraz realne. Do kolejki Linistry można zapisać się zdalnie, pobrać bilet cyfrowy w punkcie obsługi lub zarezerwować spotkanie. Możemy kupować ubrania w sklepie i jednocześnie ustawić się do wirtualnej kolejki w innym punkcie. Mamy także możliwość dołączenia do kolejki z pomocą asystenta na miejscu, co może być szczególnie istotne dla osób wykluczonych cyfrowo. Systemy wizyt na czas są bardzo przydatne, ale rzadko rozwiązują problem tłoczenia się ludzi, np. w szpitalach.

Ile osób korzysta z tego rozwiązania?

Na obecną chwilę system obsłużył około 5 milionów klientów i ta liczba z każdym dniem rośnie. W Polsce prowadzimy wdrożenia w sektorze publicznym i biznesowym. Mamy nadzieje, że nasze rozwiązanie stanie się narzędziem „anty-lockdown”, ponieważ istnieje możliwość integracji systemu z bramkami liczącymi wchodzące i wychodzące osoby do danych przestrzeni zamkniętych, aby zapewnić przestrzeganie dystansu społecznego i limitów co do liczby osób.

To narzędzie powinno stać się nowym standardem obsługi klienta. Jak można się więc z państwem skontaktować?

Zapraszamy na stronę Bezpiecznakolejka.pl oraz do kontaktu telefonicznego pod numerem +48225913920. W tym wymagającym okresie wszyscy tworzymy wspólny front dla ochrony zdrowia i życia przed zagrożeniem COVID-19. Dlatego realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu, dajemy szpitalom i instytucjom ochrony zdrowia możliwość korzystania z systemu Linistry przez ustalony okres bezpłatnie.

Rozmawiała Sylwia Giersztyn

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.