Główną inicjatywą Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest utworzenie platformy porozumienia trzech sektorów: samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 7 listopada 2013 roku w Katowicach i skupiła uwagę środowisk naukowych, uczelnianych, samorządowych oraz instytucjonalnych - bez efektywnej współpracy tych środowisk polska gospodarka nie będzie miała możliwości rozwoju, dlatego  już od 8 lat Polska Agencja Przedsiębiorczości stawia czoła zadaniu jakim jest efektywna współpraca w różnych sektorach oddziaływania. Doświadczenie uczestników oraz ich zaangażowanie w rozwój polskiej gospodarki jest dla nas gwarantem merytorycznej dyskusji. W obecnych czasach dobra koniunktura gospodarcza jest efektem łączenia decydentów, którzy dbają o pozycję polskiej gospodarki zarówno na rynku europejskim, jak i światowym.

Podczas wydarzenia gościmy osoby zajmujące najwyższe szczeble w swoich instytucjach, dzięki czemu rozmowy toczące się podczas Kongresu i wypracowane rozwiązania będą mogły zostać przełożone na działania praktyczne i zaowocować nawiązaniem długofalowych kontaktów. Szczególną rolę pełnią podczas kongresu przedstawiciele samorządów, którzy aktywnie promują swoje tereny inwestycyjne, przyciągając do miast i gmin potencjalnych inwestorów, którzy lokując swoje fabryki w atrakcyjnych lokalizacjach wspierają lokalny rynek pracy. Od lat wspieramy najlepsze placówki naukowe, wyższe uczelnie, firmy, samorządy oraz spółki komunalne, które według nas dobrze spełniają swoją rolę i mogą się pochwalić najlepszymi wynikami w swoim sektorze gospodarki.

Wiele cennej merytoryki to jedna strona medalu największego mobilnego wydarzenia w Polsce. Podczas kongresu funkcjonuje również strefa wystawiennicza, w ramach której polscy przedsiębiorcy, naukowcy oraz samorządowcy mogą promować swoje usługi, produkty oraz tereny inwestycyjne. Na przestrzeni lat mogliśmy zobaczyć w strefie wystawienniczej takie firmy jak: Volkswagen Poznań, FANUC Polska, , ING Bank Śląski, Siemens, Microsoft, Politechnikę Poznańską, Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, PORSCHE czy Województwo Zachodniopomorskie. Podczas kongresu nagradzamy również najprężniej działające polskie firmy i instytucje, które otrzymają wyróżnienia na uroczystej Gali.

Dotychczas mieliśmy okazję pokazać walory gospodarcze województwa śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W tym roku postawiliśmy na województwo małopolskie jako miejsce, w którym współpraca biznesu oraz nauki pozwala na tworzenie wielu innowacyjnych rozwiązań oraz prowadzenie zaawansowanych badań naukowych.

Wraz z Prezydentem Krakowa Panem Jackiem Majchrowskim zapraszamy do udziału w VIII Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, który odbędzie się 23-25 listopada w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Mamy nadzieję, że tegoroczny Kongres będzie odgrywał szczególną rolę na polskiej mapie biznesowej i będzie miejscem spotkania osób, których los polskiej gospodarki nie jest obojętny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.