Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Swoją muzykę Rat Kru określają mianem betonowej samby, porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie), jak za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Rat Kru

Ich debiut to „Rok szczura" (Kayax). Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu „Cześć". Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego „Tulipanem".

 

Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 i otrzymał tytuł „Winogrady", na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł. Pierwszym singlem/klipem promującym nowy materiał były „Grzyby" z gościnnym udziałem Mery Spolsky.

20 sierpnia będzie można ich zobaczyć na Re: Rzeszów Festival 2022.

RE: Rzeszów Festival 2022

RE: Rzeszów Festival 20222 zaplanowany jest w dniach 20-21 sierpnia na terenie Bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Wejściówki można nabyć poprzez: ** Ebilet oraz ** Empikbilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.