Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Novika (wł. Katarzyna Nowicka) to jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzycznej.

Novika

Początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika. Solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem „Tricks of Life" nominowanym do Paszportu "Polityki". Kolejne płyty: „Lovefinder" (2010) i album z remiksami „Mixfinder" (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej.

 

Ostatni solowy album Noviki zatytułowany „Bez cukru" ukazał się w 2019 roku i zebrał świetne recenzje, a piosenki „Lekko" i „Słabości" często gościły na antenach radiowych.

W roku 2021 Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami swoich przebojów – "Novika 2.0".

Chociaż nie gra już jako didżejka, regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała też na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka). Od przeszło 15 lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. 

RE: Rzeszów Festival 2022

RE: Rzeszów Festival 2022 zaplanowany jest w dniach 20-21 sierpnia na terenie Bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Wejściówki można nabyć poprzez: ** Ebilet oraz ** Empikbilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.