Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Coals to młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski.

Coals

Zespół kilka lat temu zdobył uznanie słuchaczy dzięki nagraniom, które publikowali na YouTubie. Na swoim koncie mają już liczne występy na zagranicznych festiwalach, jak Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv czy Iceland Airwaves.

W 2017 roku ukazał się ich ciepło przyjęty debiut „Tamagotchi". Płycie towarzyszyła trasa, która obejmowała kraje Beneluksu, Niemcy, Francję, Austrię, Czechy oraz Estonię.

Potem Coalsi zaprezentowali nieco eksperymentalną epkę „Klan" (2019) napisaną wyłącznie po polsku. Za ten świetnie przyjęty album duet otrzymał nominacje do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku.

Wreszcie w 2021 roku Coalsi wydali trzy single w języku polskim: „Miraż", „ganc egal" oraz „Lawę" zwiastujące epkę "Rewal". To wydawnictwo zawierające sześc onirycznych piosenek, które przenoszą słuchacza na "tropikalne, nieco niepokojące i tajemnicze wakacje".

 

W Rzeszowie zademonstrują nie tylko materiał z najnowszej epki, ale także piosenki ze wszystkich dotychczasowych wydawnictw. Jak mówią ich sympatycy, można się również spodziewać zaskakującego widowiska muzyczno-wizualnego. 

RE: Rzeszów Festival 2022

RE: Rzeszów Festival 20222 zaplanowany jest na 20-21 sierpnia na terenie Bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Wejściówki można nabyć poprzez: ** Ebilet oraz ** Empikbilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.