Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Margaret (wł. Małgorzata Jamroży) to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, która na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów. Dwa z nich, "Add the Blonde" (2014) i "Just the Two of Us" (2015), nagrodzone zostały platyną.

Margaret

Podpisany na początku kariery międzynarodowy kontrakt pozwolił jej rozwijać skrzydła pod okiem najlepszych profesjonalistów branży muzycznej. Dwa lata temu piosenkarka postanowiła zrobić zwrot w swojej karierze, czego rezultatem był album "Gaja Hornby" (2019), w stu procentach polskojęzyczny materiał. Płyta zdobyła nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop.

W 2021 roku Margaret powróciła z nowym krążkiem "Maggie Vision". – To jest właściwie mój drugi debiut – mówiła Margaret. – Mój nowy album jest słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją.

Już na płycie "Gaja Hornby" były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody.

I dodała: – Pod względem muzycznym nie chciałam robić czystego hip-hopu, absolutnie. Na „Maggie Vision" nadal są chwytliwe melodie, nadal czerpię z popu, ale w połączeniu z hiphopowymi inspiracjami i moimi kwaśnym tekstami nabierają u mnie zupełnie nowego wymiaru.

 

Artystyczna metamorfoza była również efektem zmian na polu biznesowym. Margaret postanowiła zerwać dotychczasowe kontrakty, by stworzyć własny songwritersko-producencki team, a następnie skupić się na rozwoju działalności wspierającej młode talenty, do czego zainspirowało ją sędziowanie w "The Voice of Poland".

W marcu 2022 roku Margaret wydała singel „Mimo burz", z którego dochód miał być przekazany Ukrainie. 21 sierpnia artystka zaśpiewa na RE: Rzeszów Festival 2022.

RE: Rzeszów Festival 2022

RE: Rzeszów Festival 20222 zaplanowany jest na 20-21 sierpnia na terenie Bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Wejściówki można nabyć poprzez: ** Ebilet oraz ** Empikbilety.

Dzieci do lat 5. wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.