Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nazywany jest przez niektórych powiewem młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na rodzimej rapowej scenie.

Szczyl

Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek, urodził się w Katowicach, a dorastał w Gdyni. Pierwszy jego album wydany w 2021 r. nosi tytuł „Polska Floryda".

 

"Nawija miękko, bezwysiłkowo i równie lekko przeskakuje mury gatunków, generacji i gett" – pisał o nim Jarek Szubrycht w „Wyborczej". - W debiucie współpracuje zarówno z weteranami rodzimej sceny (Pezetem i Magierą), jak i gwiazdami nowego rapu (Kubi Producent i Tymek), ale puszcza też oko do publiczności spoza środowiska, z Piotrem Roguckim, byłym wokalistą Comy, nagrywając 'Cień'. W debiucie rapującego dwudziestolatka znaleźć można jeden z najlepszych polskich postpunkowych numerów ostatnich lat? Tego się nie spodziewałem.

A przecież ostrzegał: 'Chciałbym docierać do każdego – młodego, starego, punka, rockmana, metalowca, hiphopowca, kolesia, który słucha popu'".

RE: Rzeszów Festival 2022

RE: Rzeszów Festival 20222 zaplanowany jest w dniach 20-21 sierpnia na terenie Bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Wejściówki można nabyć poprzez: **Ebilet oraz **Empikbilety. Dzieci do lat 5. wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.