Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znakiem rozpoznawczym Baascha (wł. Bartosz Schmidt) są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.

Baasch

Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego filmu „Płynące wieżowce" Tomka Wasilewskiego czy spektaklu Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa pt. „Autobiografia na wszelki wypadek" w reżyserii Michała Buszewicza. Wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką czy Mary Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup.

 

Dwa pierwsze jego albumy studyjne zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach jako jedne z najlepszych płyt. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album „Noc", wydany pod szyldem belgijskiej wytwórni Pias, która zajmuje się między innymi takimi artystami jak Editors czy Agnes Obel.

„Noc" to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków, inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark popem. To też pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. I opowieść o samotności, próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta.

RE: Rzeszów Festival 2022

RE: Rzeszów Festival 2022 zaplanowany jest w dniach 20-21 sierpnia na terenie Bulwarów nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Wejściówki można nabyć poprzez: ** Ebilet oraz ** Empikbilety.

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.