Zamknąć absolutnie nie oznacza przerwać. Bo zmianie stanu surowego z otwartego na zamknięty decyduje montaż okien, drzwi i bramy garażowej.

Najważniejsze, by zamknąć przed zimą

Specjaliści nie mają wątpliwości: Jesień to idealny moment, by zdecydować, czy zamknąć budowę przed zimą, czy pozostawić inwestycję w stanie surowym otwartym. To drugie rozwiązanie wydaje się prostszym, ale pierwsze pozwala na kontynuowanie niektórych prac wykończeniowych bez względu na warunki atmosferyczne. Niestraszne wówczas mrozy czy zamiecie.

ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY BUDOWLANE I INSTALACJE [PDF]

Zamknięcie budowy przed zimą znacznie przyspiesza finalizację inwestycji. Mało tego, to także zabezpieczenie konstrukcji przed mrozem, śniegiem czy deszczem oraz bariera dla nieproszonych gości.

Brama garażowa

Coraz częściej spoglądamy na rachunki za nośniki energii. I będziemy na nie patrzeć coraz częściej. Dlatego warto pamiętać, że ciepła brama do garażu to przede wszystkim oszczędność energii. A co za tym idzie niższe rachunki za prąd oraz wyższy komfort użytkowania.

Materiały firmy WiśniowskiMateriały firmy Wiśniowski materiały prasowe

Marka WIŚNIOWSKI proponuje bramę garażową segmentową UniTherm. Spełnia ona rygorystyczne normy odporności na działanie wiatru, przenikania wody, a także przepuszczalności powietrza. Do tego użytkownik otrzymuje gwarancję 25 tysięcy cykli „otwarcie-zamknięcie", czyli około 17 lat bezpiecznego użytkowania. Do tego gruby na 60 mm panel INNOVO posiadający współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,33 W/m2K oraz zastosowane systemy uszczelnień pozwalają na oszczędność wykorzystanej w domu energii. I, co ważne, możliwość dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze".

Okna

Zamknięty garaż pozwala na oszczędność energii. To co dopiero okna. Trzeba pamiętać, że ponad 90 proc. czasu spędzamy we wnętrzach. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio je doświetlić. Rzadko o tym myślimy, tymczasem dobra ilość naturalnego światła w domu nie tylko wpływa na jakość wypoczynku, ale i koncentracji.

Gwarancją odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń są okna marki WIŚNIOWSKI. I nie tylko tego. To także bardzo ważne poczucie spokoju związane z zachowaniem wysokich parametrów termicznych budynku. Nie musimy się także martwić o możliwości aranżacyjne – szeroka gamę gwarantuje ponad 100 dostępnych kolorów. Bezpieczeństwo, ciepło i spokój domowego zacisza oknom PRIMO WIŚNIOWSKI gwarantują klasa antywłamaniowa do RC2, współczynnik przenikania ciepła nawet na poziomie 0,69 W/m2K, a także komfort akustyczny 38dB.

Drzwi zewnętrzne

I oczywiście coś, co powinno wyróżniać nasz budynek. Drzwi zewnętrzne. Oczywiście powinny być idealne dopasowane designersko, ale równie ważne są bezpieczeństwo, szczelność czy funkcjonalność.

Marka WIŚNIOWSKI proponuje aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO. Dla osób z wizją o domu idealnym, ceniących oryginalność i nieograniczone możliwości aranżacyjne to najlepsze rozwiązanie. Nie tylko dlatego, że wszystkie elementy konstrukcji oraz wypełnienie spełniają najwyższe standardy jakości. Drzwi CREO są bowiem wyjątkowo stabilne i odporne na odkształcenia. Wymagające testy antywłamaniowe w prestiżowym laboratorium IFT Rosenheim pozwoliły na uzyskanie certyfikatów w klasach antywłamaniowych RC2 oraz RC3. Do tego wyjątkowa konstrukcja pozwalająca uzyskać korzystny współczynnik przenikania ciepła i wyjątkowy design. Wszystko to pozwala na doskonałą propozycję dla inwestorów ceniących najwyższą jakość.