– Dotychczas kojarzono nas głównie z rozwiązaniami stosowanymi na poddaszach, ale opracowaliśmy także okna fasadowe i inne elementy stolarki pionowej pod nazwą INNOVIEW LINE – informują w firmie Fakro. Drewniano-aluminiowe okna FAKRO INNOVIEW to produkty najwyższej klasy. Drewno to materiał ponadczasowy, a odpowiednio zabezpieczony może służyć przez wiele lat. Profile okien wykonane z drewna tworzą klasyczny i naturalny klimat wnętrz. Z zewnątrz są one skutecznie chronione przez aluminiową okładzinę, która stanowi solidne i stylowe wykończenie produktu. Profile drewniane i aluminiowe dostępne są w wielu kolorach, co pozwala na nadanie każdemu pionowemu przeszkleniu indywidualnego charakteru.

Drzwi tarasowe HST Sky

– Kolejnym naszym produktem są drzwi tarasowe HST Sky, w których pakiet szybowy części nieotwieranej osadzony jest bezpośrednio w progu i ościeżnicy, zwiększając znacząco powierzchnię przeszklenia i ilość światła wpadającego do wnętrza pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia niezrównaną estetykę oraz sprawia, że granica między wnętrzem a otoczeniem zanika – dodaje producent.

ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY BUDOWLANE I INSTALACJE [PDF]

Rozwiązania INNOVIEW zapewniają doskonałe parametry techniczne. Są też kompatybilne z inteligentnym systemem zarządzania domem FAKRO smartHome, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.

Materiały firmy FakroMateriały firmy Fakro materiały prasowe

Markizy, drzwi i bramy

Markizy VMZ serii INNOVIEW LINE to bardzo praktyczne rozwiązanie, zapewniające użytkownikom ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz w czasie upałów. Co ważne, gwarantują jednocześnie dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Dodatkowo, w wersjach Z-Wave i Solar, dzięki bocznym prowadnicom, w pełni opuszczone markizy pełnią funkcję moskitiery. Kolejnym elementem systemu są drzwi wejściowe.

Solidna, drewniano-aluminiowa konstrukcja zapewnia wysoką termoizolacyjność oraz trwałość na wiele lat. Antywłamaniowe rozwiązania zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a możliwość wyposażenia drzwi w czytnik linii papilarnych oraz w specjalny zamek do zdalnego sterowania Z-Wave zwiększa praktyczność produktu oraz wygodę użytkowania

– mówią w Fakro.

Firma oferuje także bramy garażowe, które są dostępne w wielu kolorach i wzorach od klasycznych po nowoczesne. Do bram można zamontować system automatyki i antywłamaniowy.

Energooszczędność

W oknach Innoview zastosowano energooszczędne pakiety szybowe, które dają niesamowity widok na zewnątrz, a jednocześnie skutecznie pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu. Pakiety szybowe mają ciepłe ramki dystansowe TGI. Dodatkowo szyby posiadają powłoki niskoemisyjne, które zatrzymują ciepło wewnątrz domu. Przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest gazem szlachetnym – argonem, który ma mniejszą przewodność cieplną niż powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt znacznego poprawienia współczynnika przenikania ciepła. Okna dostępne są z pakietami dwu-, a nawet trzykomorowym. Wraz ze wzrostem liczby komór w pakiecie szybowym wzrasta również grubość drewnianej ramy. Poprawia to parametry termoizolacyjne okien. Należy również pamiętać, że wielkowymiarowe okna pionowe są elementem pasywnego nagrzewania wnętrz w słoneczne, zimowe dni. Pomieszczenia znajdujące się od stron południowej lub południowo-zachodniej mają bardzo dobrą ekspozycję na słońce. W naturalny więc sposób są nagrzewane ciepłymi promieniami. Zmniejsza to zapotrzebowanie na ogrzewanie budynku podczas zimowych dni.

Należy zwrócić uwagę, że duże przeszklenia w domu to duże nagrzewanie wnętrz. Budując dom, warto pomyśleć o osłonach zewnętrznych, które skutecznie mogą ograniczyć to niekorzystne zjawisko. Markizy zewnętrzne zamontowane na oknach fasadowych w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, chroniąc w ten sposób przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, jednocześnie zapewniając widok na zewnątrz. Markiza ogranicza zużycie energii, gdyż zastępuje urządzenia klimatyzacyjne. Co więcej, rozwinięta w czasie chłodnych nocy chroni wnętrze przed stratami ciepła, poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16 proc. W ten sposób obniżamy rachunki za ogrzewanie.