Żaluzje fasadowe SunFas to nowoczesne i eleganckie osłony okienne lub drzwiowe mocowane na zewnątrz budynków. Stanowią doskonałą barierę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pozwalają na regulację dopływu światła oraz ciepła do wnętrza. W pomieszczeniach panuje przyjemny chłód bez konieczności stosowania klimatyzacji i dodatkowego chłodzenia. Żaluzje fasadowe są idealnym rozwiązaniem chroniącym wnętrza pomieszczeń w przypadku zastosowania dużych przeszkleń.

Poza walorami praktycznymi żaluzje elewacyjne mogą stanowić estetyczną ozdobę budynku. Charakteryzują się prostym i nowoczesnym wzornictwem, dedykowane są do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad. Znajdą zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i komercyjnych inwestycjach. Oferta żaluzji fasadowych SunFas obejmuje dwa rozwiązania montażowe:

- podtynkowe (przeznaczone do budynków w trakcie budowy lub istniejących - to rozwiązanie sprawia, że żaluzje idealnie wpasowują się w elewacje)

- adaptacyjne (system przeznaczony głównie do stosowania w istniejących budynkach - montaż do elewacji, we wnęce okiennej lub drzwiowej).

Dostępne opcje zapewniają elastyczność na etapie projektowania lub doboru produktu do gotowego projektu nieruchomości.

System cechuje łatwy, prosty montaż. Dużym atutem jest całkowity brak widocznych śrub montażowych zarówno na prowadnicach, jak i na skrzynce natynkowej. Konstrukcja oparta jest na wysokiej jakości komponentach użytych w procesie produkcji. Elegancki, uniwersalny wygląd żaluzji SunFas wpisze się w każdy styl architektoniczny budynku: tradycyjnego domu, jak i nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Żaluzje fasadowe SunFasŻaluzje fasadowe SunFas Materiały prasowe

Poziome lamele wykonane z wysokiej jakości aluminium to jeden z głównych elementów żaluzji zewnętrznych. Do wyboru mamy dwa rodzaje lameli: w kształcie C (żaluzja fasadowa C80) oraz Z (żaluzja fasadowa Z90). Pokryte wysokiej jakości lakierami są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz mają zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dostępna szeroka gama kolorystyczna pozwala dopasować wizualnie żaluzję do stylu i kolorystki elewacji.

Żaluzje fasadowe to wyjątkowy system. Zapewnia nam prywatność i spokój, a także spełnia funkcje izolacji termicznej - latem żaluzje zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń i ograniczenie użytkowania klimatyzatorów, zimą redukują koszty ogrzewania.

System żaluzji fasadowych SunFas można wyposażyć w napęd elektryczny. Umożliwi on swobodne sterowanie żaluzją oraz kątem nachylania lameli. Żaluzje poruszają się łagodnie, lamele ustawiają się perfekcyjnie, modulując światło i kontrolując poziom nasłonecznienia wnętrza domu. Możliwa jest także współpraca żaluzji z systemem automatyki pogodowej. Stosując rozwiązania najwyższej klasy (w ofercie napędy marki Somfy oraz innych producentów), uzyskujemy możliwość sterowania z poziomu komputera, smartfona czy tabletu.

Żaluzje fasadowe SunFas są produktem zaprojektowanym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Zdaniem eksperta

Michał Ozon, menedżer produktu Aliplast

Duże przeszklenia to obecnie dominujący trend w budownictwie. Zwiększają funkcjonalność domu, podnoszą jego estetykę oraz zapewniają znacznie lepsze samopoczucie oraz codzienny komfort. To plusy, ale – niestety - mamy też minusy tego typu rozwiązań. Duże przeszklenia są również przyczyną uciążliwego przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim i strat energii w przypadku ich chłodzenia. Jesteśmy u progu sezonu letniego, dobry więc moment na propozycje, jak temu zapobiec. Na rynku mamy wiele rozwiązań – rolety zewnętrzne, osłony przeciwsłoneczne typu zip screen czy żaluzje fasadowe. Opcje dedykowane zarówno domom jednorodzinnym, jak i budynkom użyteczności publicznej. Coraz popularniejsze są osłony typu zip screen. Prosty montaż, elegancki i uniwersalny wygląd sprawia, że system osłon tego typu wpisze się w każdy styl architektoniczny budynku. Możliwość doboru koloru i rodzaju tkaniny z szerokiej oferty pozwala je dopasować wizualnie do stylu i kolorystki elewacji, tworząc spójną całość. Firma Aliplast posiada w swojej ofercie systemy osłon typu zip screen w wersji adaptacyjnej (do stosowania w istniejących budynkach) Screen Round, Screen Cube, Screen Quadro oraz podtynkowej Screen Hide (w nowo powstających budynkach). Drugą propozycją są żaluzje fasadowe SunFas. To nowoczesne i eleganckie osłony okienne. Zmiana kąta nachylenia lameli umożliwia regulację dopływu światła oraz ciepła do pomieszczenia. Dzięki możliwości podpięcia osłon do systemu inteligentnego zarządzania domem zapewniamy sobie wygodę i komfort użytkowania.