Urządzenia, które tworzą inteligentny dom, pozwalają na zaprogramowanie ich działania lub sterowanie za pomocą smartfona. Celem zastosowania takich rozwiązań jest przede wszystkim zwiększenie komfortu użytkowania domu, pomoc w codziennych sytuacjach, a także wspomniane zapewnienie bezpieczeństwa.

Miej dziecko na oku

Nie od dziś wiadomo, że jeżeli dziecko bawi się w ciszy, to nie zwiastuje to nic dobrego. Przyzwyczajeni jesteśmy do krzyków, pisków i głośnych zabaw. Nie powinno nas to dziwić – dzieciństwo to okres, w którym nasze pociechy mają czas, żeby się wyszaleć. Jeśli możemy sobie już pozwolić, żeby nasz szkrab mógł sam bawić się w swoim pokoju, warto mieć możliwość sprawdzenia z dowolnego miejsca, czy wszystko u niego w porządku. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się kamera wi-fi marki Yale, która w czasie rzeczywistym, za pomocą aplikacji Yale Home View, umożliwi skontrolowanie, czy naszemu dziecku nic się nie dzieje. Tego rodzaju urządzenie może się przydać również rodzicom starszych dzieci, np. w sytuacji, gdy nie wrócili jeszcze z pracy, a dziecko kończy szkołę wcześniej. Mogą wtedy bez większego trudu zobaczyć, czy bezpiecznie wróciło do domu.

Bezpieczny dom podczas wyjazdu

Instalacja alarmowa wymaga montażu przez specjalistę. Na szczęście to niejedyna opcja, jaka nam pozostaje. Zestaw alarmowy wchodzący w skład Yale Smart Living pozwala na samodzielny i niezwykle prosty montaż, bez konieczności kucia ścian i prowadzenia nieestetycznych kabli. Dodatkowo, co ważne, możemy w każdej chwili śledzić, czy z naszym domem jest wszystko w porządku – a to dzięki aplikacji na smartfon, która pozwala także włączać i wyłączać alarm nawet wtedy, kiedy jesteśmy daleko od domu.

Dostęp do domu bez klucza

Zgubienie klucza w sytuacji, gdy nikogo nie ma w domu, to jedna z najbardziej stresujących sytuacji. Pozostaje nam wtedy telefon do ślusarza lub oczekiwanie pod drzwiami domu na powrót któregoś z członków rodziny. Dzięki nowoczesnej technologii można jednak zupełnie zrezygnować z noszenia klucza i nie martwić się, że go stracimy. Zamek ENTR pozwala, po rozbudowie systemu, na otwieranie drzwi za pomocą smartfona, czytnika biometrycznego, czy też klawiatury cyfrowej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również, gdy posiadamy większą rodzinę, zatem dostęp do drzwi powinno mieć więcej osób. Po zainstalowaniu zamka i rozbudowie go o dodatkowe akcesoria, zyskujemy możliwość przypisania do niego każdego członka rodziny. Co ważne, urządzenie nie wymaga skomplikowanej instalacji, dodatkowego okablowania ani ingerencji w konstrukcję drzwi – wystarczy istniejącą wkładkę cylindryczną zamka zastąpić wkładką Yale, współpracującą z ENTR, by cieszyć się swobodą nienoszenia kluczy.