Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Transakcja o wartości ok. 123 mln euro dotyczy sprzedaży pięciu budynków biurowych w Warszawie znajdujących się w portfolio spółki: Nordic Park, Bliski Centrum, Batory Building I, Company House I i Warta Tower.

– Cieszymy się ze sprzedaży tych pięciu nieruchomości. Ta transakcja pozwoli naszym specjalistom zarządzającym polskim portfelem nieruchomości Globalworth skoncentrować się na większych i bardziej strategicznych obiektach biurowych – mówi Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects w Globalworth Poland

– Prace nad umową z Globalworth trwały od kilku miesięcy i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że ostatecznie ją podpisaliśmy. Jesteśmy przekonani, że pomimo pandemii COVID biura pozostaną istotne, a to pierwszy krok do stworzenia szerszej platformy – uzupełnia Darius Divwalla, partner zarządzający w Cornerstone Investment Management.

Największym spośród sprzedanych przez Globalworth obiektów jest znajdująca się w warszawskim centrum biznesowym Warta Tower o powierzchni 30 000 m kw. Do 2023 roku 5th Corner planuje przeznaczyć ponad 30 mln euro na całkowitą renowację budynku.

Globalworth to czołowy inwestor

Cornerstone Investment Management, założony przez Przemysława Krycha w 2001 roku, jest wiodącą firmą zarządzającą inwestycjami private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki zespołowi doświadczonych profesjonalistów zapewnia doskonałe zwroty w obszarach, w których inwestuje: korporacyjne fundusze private equity, private equity i private equity real estate, wykorzystując głęboki zasób wiedzy, relacji i umiejętności swojego zespołu w celu tworzenia wyjątkowych zwrotów dla inwestorów. Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różnych sektorach, w tym: nieruchomościach, usługach zarządzania IT, operatorach kablowych, energii odnawialnej, opieki zdrowotnej, żywności, metalach ekologicznych i usługach finansowych.

Globalworth jest z kolei giełdową spółką nieruchomościową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na alternatywnym rynku inwestycyjnym (AIM) – subrynku głównego parkietu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Firma jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji zarówno w Rumunii, jak i w Polsce. Globalworth inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach, dzięki czemu uzyskuje przychody z wynajmu powierzchni renomowanym najemcom z całego świata.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.