Z sali szpitalnych na sądowe. Nowy serial TVN „Tajemnica zawodowa” jako pierwszy w Polsce podejmuje tematykę prawno-medyczną. Bierze na warsztat jedne z najtrudniejszych spraw – błędy lekarskie. W serialu nie zabraknie trudnych przypadków, inspirowanych autentycznymi wydarzeniami. Z problemami medycznymi będzie się mierzyć na salach sądowych Julia Żurawska.

Julię, w której rolę wciela się Magdalena Różczka, poznajemy jako 38-latkę. Z wykształcenia jest prawniczką, ale mimo posiadania dużej pasji do tego zawodu, zdecydowała się na bok odłożyć swoje ambicje. Po studiach wyszła za mąż za lekarza chirurga-ginekologa Andrzeja Żurawskiego, w którego rolę wciela się Cezary Pazura. Mąż robi karierę, ona zajmuje się domem i córkami. Taki układ jej odpowiada. Do czasu. Jej życie zmienia się w dniu 15. rocznicy ślubu. Prywatny detektyw dostarcza jej dowody na zdradę męża. To nie wygląda na zwykły skok w bok. Wszystko wskazuje na to, że Andrzej prowadzi podwójne życie. Julia nie ma jednak czasu się nad tym zastanawiać, bo, gdy przegląda dowody zdrady, jej mąż zostaje zaatakowany przez nożownika. Atak jest wyrazem zemsty. Nożownik twierdzi, że lekarz przyczynił się do śmierci jego żony. Andrzej trafia na blok operacyjny, a stamtąd na OIOM. Jego życie jest zagrożone.

Tajemnica zawodowaTajemnica zawodowa 

Prawno-medyczne wyzwania

Julia odkłada na bok prywatne konflikty i wraca do zawodu, by bronić męża w sądzie. W sprawę angażuje się również jej ojciec, z którym Żurawska nie ma dobrych relacji. Julia będzie jednak musiała schować dumę do kieszeni – lepszego prawnika niż jej ojciec nie ma w mieście. Oboje stawią czoła trudnej sprawie. Zawsze tam, gdzie spotykają się prawo i medycyna, pojawiają się duże emocje i duże pieniądze. Kwota, o jaką będzie walczył nożownik, oskarżając Andrzeja o błąd w sztuce medycznej, jest zawrotna. Julia nie będzie miała łatwego zadania. Odkryje jednak w sobie ogromną siłę, która pozwoli jej zmierzyć się ze sprawą męża.

Serial trzyma w napięciu, angażuje i wciąga w sprawy medyczno-prawnicze. Tych nie brakuje. Żurawska zawalczy m.in. o przywrócenie prawa wykonywania zawodu niesłusznie oskarżonej rezydentce, która okaleczyła pacjenta, bo ratowała mu życie. Innym razem  pomoże 16-latce, która decyduje się na przeszczep serca wbrew własnym rodzicom. Ci nie zgadzają się na operację, bo jest zbyt ryzykowna. Dziewczyna nie chce jednak żyć przykuta do łóżka – woli umrzeć. Żurawska potrafi też „przegrać” w słusznej sprawie. Doradzi wycofanie pozwu jednemu ze swoich klientów oskarżającemu laboratorium o pomyłkę w wynikach badań. Dzięki błędnej diagnozie klient miał odwagę zmienić swoje życie. To pod wpływem tego klienta Julia decyduje się na „ostre cięcie” w swoim życiu.

Tajemnica zawodowaTajemnica zawodowa 

 Żyć z pasją

„Tajemnica zawodowa” to serial pokazujący, że życie nie jest czarno-białe, a jednocześnie udowadniający, że nawet w obliczu największych problemów, można próbować odnaleźć w sobie siłę. Przemiana Julii – z żony przy mężu w walczącą o siebie i swoich klientów prawniczkę, jest tego najlepszym przykładem. Ale inspirujących historii będzie w serialu o wiele więcej. Poznaj „Tajemnicę zawodową” i zobacz, z jakimi wyzwaniami mierzą się i lekarze, i prawnicy. Serial emitowany jest w każdą środę na antenie TVN i online na Playerze o godz. 21:30.

Tajemnica zawodowaTajemnica zawodowa