Los bywa przewrotny. Kłopoty dotykają najczęściej, gdy życie jest dobrze poukładane, a przynajmniej takie się wydaje. Uderzają wtedy z podwójną mocą. Burzą zbudowany przez lata porządek, mieszają w życiu zawodowym i prywatnym. Niektóre zdarzenia są tak emocjonalnie dotkliwe, że trudno wrócić po nich do normalności. Są jednak kobiety, którym trudne sytuacje dodają skrzydeł, uwalniają potencjał, o jaki nigdy wcześniej się nawet nie podejrzewały. Zdrada, bezpodstawne oskarżenia, utrata pracy czy wypadek, pomagają im odkryć życie na nowo.

Zdrada może zmobilizować

Odkryje je Julia Żurawska. To bohaterka nowego serialu TVN „Tajemnica zawodowa”. W jej rolę wciela się Magdalena Różczka. U jej boku staje Cezary Pazura.  Julia to żona przy mężu. Prawniczka z wykształcenia, która zrezygnowała z realizowania kariery, by zająć się domem i wychowywaniem dzieci. Karierę mógł realizować za to jej mąż – Andrzej, ceniony lekarz, chirurg ginekolog. Julia w tej relacji wydaje się być szczęśliwa – zawsze marzyła o stworzeniu ciepłego domu. Jej poukładane życie zmienia się jednak w ciągu jednego dnia. W  dniu 15. rocznicy ślubu dowiaduje się, że mąż ją zdradza, a romans może trwać nawet 2 lata. To dla niej ogromny cios. Nie ma jednak czasu rozpaczać. Gdy przegląda dowody zdrady, Andrzej zostaje zaatakowany przez nożownika. To nie przypadek. Nożownik oskarża lekarza o to, że przyczynił się do śmierci jego żony. Andrzej trafia na blok operacyjny, a stamtąd na OIOM.

Tajemnica zawodowaTajemnica zawodowa 

Kobiety biorą życie w swoje ręce

Julia odnajduje w sobie niesamowitą siłę, sięga po togę adwokacką i wraca do zawodu, by bronić dobrego imienia męża i całej rodziny. Zdrada, choć wielu kobietom podcina skrzydła, jej pozwala uwolnić drzemiący w niej potencjał. Zawsze miała pasję do wyuczonego zawodu, ale zgubiła ją, poświęcając się dla rodziny. Teraz wróci, mierząc się ze sprawami z zakresu prawa medycznego. „Tajemnica zawodowa” to pierwszy w Polsce serial podejmujący jednocześnie tematykę prawną i medyczną. Przeplatany intrygami, nagłymi zwrotami akcji, ale i pokazujący, jaka siła może tkwić w kobietach. W serialu, obok Julii, swoje życie brać w ręce będą inne bohaterki. Każda będzie robić to na własny sposób, niektóre, jak prawniczka Monika, grana przez Tamarę Arciuch, i anestezjolożka Kinga, którą kreuje Anna Dereszowska, będą mocno mieszać w życiu Julii.

Różne problemy, niesamowity potencjał

Silne kobiety, którym niepowodzenia zamiast podcinać skrzydła, dodają wiatru w żagle, mają dużą reprezentację w serialach TVN-u. Julia Żurawska z „Tajemnicy zawodowej” ma sporo wspólnego z Agatą Przybysz z „Prawa Agaty”. Obie mają niesamowitą pasję do zawodu prawniczego i obie mierzą się z ludzkimi dramatami. Obie mają też problemy w życiu prywatnym, choć każda jest na innym etapie – Agata dopiero szuka swojej drugiej połówki, Julia przeżywa małżeński kryzys. Życie prywatne schodzi jednak na dalszy plan. To pasja do zawodu pozwala im stanąć na nogi i odnaleźć siebie. Julię do działania mobilizuje zdrada męża i jego problemy z prawem, Agatę Przybysz utrata dyrektorskiego stanowiska.

Potencjał drzemiący w kobietach mogą uwolnić bardzo różne wydarzenia. Monika Borecka, bohaterka „Drugiej szansy”, dostaje wiele ciosów od życia, za każdym razem się podnosi z jeszcze większą siłą. Gdy ją poznajemy, jest na szczycie. To producentka filmowa i agentka gwiazd, ambitna pracowita – kobieta sukcesu. Jedno fałszywe oskarżenie powoduje, że traci wszystko, co ma. Upadek ze szczytu jest dotkliwy. Borecka, w której rolę wcieliła się Małgorzata Kożuchowska, nie poddaje się. Z pomocą przyjaciół i siostry za każdym razem staje na nogi. Julia Żurawska ma zupełnie inny start niż Borecka, bo karierę zostawiła gdzieś z boku, ale cios, jaki dostaje od życia, jest dla niej równie bolesny. Obie bohaterki z niesamowitą motywacją stawiają czoła zarówno problemom w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Tajemnica zawodowaTajemnica zawodowa 

Inspirujące kobiety

Julia Żurawska ma też sporo z Anny Leśniewskiej, bohaterki „Diagnozy”, granej przez Maję Ostaszewską. Życie Anny zmienia wypadek, w którym traci pamięć. Zbierając informacje, składa swoje życie jak puzzle. Musi mobilizować się podwójnie, bo stare sprawy wracają jak bumerang. I Julia, i Anna mierzą się z trudnymi medycznymi sprawami. Anna Leśniewska jako lekarz, Julia Żurawska jako prawnik. Obie kobiety na własnej skórze doświadczą, jak przewrotny może być los.

Choć w życiu nie brakuje przeszkód, to od nas zależy, jak je wykorzystamy. Zmiany, zamiast smutnym końcem jakiegoś etapu, mogą być optymistycznym początkiem. Julia Żurawska, dzięki zdradzie męża i jego problemom z prawem, odnajdzie nową siebie. Jak potoczą się jej losy? Zainspiruj się życiem wyjątkowej kobiety i oglądaj serial „Tajemnica zawodowa”, emitowany od 17 lutego na antenie TVN o godz. 21:30 i online na Player.pl