Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Jaki jest lepszy sposób na edukację kibiców piłkarskich w zakresie naglących wyzwań związanych z wodą niż wzniesienie toastu za klub piłkarski piwem z deszczówki? Poprzez tę inicjatywę i naszą szerszą kampanię "Bliżej niż myślisz", chcemy zainspirować następne pokolenie kibiców do innego myślenia o wyzwaniach i dostępnych rozwiązaniach związanych z zarządzaniem cennym zasobem jakim jest woda" – mówi Joseph Vesey, SVP & Chief Marketing Officer w Xylem.

"Raining Champions" jest częścią szerszego partnerstwa pomiędzy Xylem a Manchester City, które ma na celu zaangażowanie i edukację kibiców piłkarskich na całym świecie w zakresie wyzwań związanych z wodą oraz działań, jakie może podjąć każdy z nas.

Woda deszczowa użyta do produkcji piwa została poddana przez Xylem procesowi zaawansowanej technologii uzdatniania za pomocą filtracji, promieniowania UV i ozonu, dostarczając do zakładu Heineken bezpieczną i czystą wodę pitną.  Aby dowiedzieć się więcej, zobacz ten film.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

"Przewiduje się, że do 2050 roku ponad pięć miliardów ludzi może cierpieć z powodu niedoboru wody" - kontynuuje Joseph Vesey

Ponad 3,6 miliarda ludzi żyje na obszarach cierpiących z powodu suszy co najmniej jeden miesiąc w roku. Oznacza to, że ponowne wykorzystanie wody jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a my potrzebujemy zaangażowania społecznego, aby pomóc większej liczbie ludzi dowiedzieć się o tym innowacyjnym rozwiązaniu wodnym i czuć się z nim komfortowo.

Do tej pory Xylem współpracował z wieloma partnerami przy produkcji piwa, wina i napojów spirytusowych z wody z recyclingu w celu podniesienia tej świadomości. Oprócz projektu z Manchester City, w 2019 roku Xylem nawiązał również współpracę z berlińskim przedsiębiorstwem wodociągowym Berliner Wasserbetriebe i Berlin Centre of Competence for Water w celu wyprodukowania "Reuse Brew" - piwa z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków. Piwo zostało zaprezentowane podczas międzynarodowej konferencji International Water Association (IWA) International Conference on Water Reclamation and Reuse w Berlinie.

"Dzięki Berlin Reuse Brew chcemy pokazać, że techniczne możliwości przetwarzania ścieków w wodę pitną są prawie nieograniczone" - mówi Ulf Miehe z Berlin Centre of Competence for Water.

Aby zagwarantować najwyższą możliwą jakość i bezpieczeństwo konsumentów, woda używana do warzenia piwa została oczyszczona przy użyciu zaawansowanych technologii Xylem. Połączenie ozonu z biologicznie aktywnym węglem jest uznanym procesem, który Xylem oferuje w zintegrowanym rozwiązaniu, zwanym Leopold Oxelia™. W końcowym etapie oczyszczania, proces MiPRO firmy Xylem ze światłem UV i nadtlenkiem wodoru, tak zwany "Advanced Oxidation Process" (AOP), gwarantuje najwyższy poziom czystości wody.

"Piwo było świetne. Było to słodowo-brązowe piwo z ładnie zbalansowanym chmielem i karbonizacją" - napisał Andrew Gebhart, starszy redaktor naczelny CNET, który zwrócił uwagę na to piwo. "Podczas gdy samo piwo był tylko jednorazowym eksperymentem, stojąca za nim technologia może mieć istotny wpływ na przyszłość piwa i wody pitnej w ogóle."
Obejrzyjcie wycieczkę Andrew po oczyszczalni ścieków i degustację jego piwa tutaj.

Xylem współpracuje obecnie z TUM, Uniwersytetem Technicznym w Monachium, przy produkcji nowej partii Reuse Brew-Beer z oczyszczonych ścieków w Monachium.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

ul. Karczunkowska 46, 02-871 Warszawa

Dominika Kołodziejska - Country Marketing & Communication

tel. +48 669 712 924

e-mail: dominika.kolodziejska@xyleminc.com

www.xylem.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.