Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla pracodawcy istotne jest więc poznanie potrzeb i oczekiwań pracowników, gdyż spełniony pracownik, zadowolony ze swojej pracy, to większe zaangażowanie w zespole, a co za tym idzie wyższy wynik finansowy firmy oraz lojalność, o którą w dzisiejszych czasach coraz trudniej.
Jak w tej pełnej zmian rzeczywistości odnajduje się jeden z pracodawców i deweloperów zarazem – poznańska firma DOM-EKO?

Rodzinna, szczęśliwa firma

Wynagrodzenie czy klasyczny zestaw benefitów na rynku pracownika przestały być priorytetem w wyborze pracodawcy. Młode pokolenie o wiele bardziej ceni sobie kulturę pracy, poczucie realnego wpływu na rzeczywistość, czy możliwość rozwijania własnego potencjału. Obok obszaru ekonomicznego i funkcjonalnego pojawił się więc obszar emocjonalny, który zyskuje coraz większe znaczenie. Obejmuje wizerunek branży i marki, pozycję rynkową, etykę organizacji, jej wartości, społeczną odpowiedzialność biznesu, tzw. CSR, czy chociażby dobrą atmosferę w pracy.
Bliskie relacje między pracownikami to najważniejszy wyróżnik firmy DOM-EKO, poznańskiej rodzinnej firmy deweloperskiej. Pracownicy utożsamiają się z wartościami firmy, razem świętują sukcesy, ale też wspierają się i inspirują nawzajem. W takiej rodzinnej atmosferze, jakże innej od korporacyjnej rywalizacji czy anonimowości, praca nabiera innego wymiaru – wykonuje się ją nie tylko z poczucia obowiązku czy współodpowiedzialności, ale także z przyjemnością. Zwiększa się zrozumienie celów firmy, tzw. „purpose”, co przekłada się na większą motywację, energię i chęć do pracy. Milej spędza się czas na budowie i w biurze, gdzie jest czas  i przestrzeń na wymianę poglądów, pomysłów, czy choćby chwilę rozmowy przy filiżance kawy. Poczucie przynależności do grupy daje satysfakcję, podnosi wiarę w siebie i mobilizuje do działania, którego efekty świętowane są we wspólnym gronie: na nartach, kręglach, przy wspólnym stole.

Zarządzanie poprzez wartości

Podczas pracy warsztatowej, obok misji i wizji firmy, wspólnie nazwane zostały wartości, stanowiące kręgosłup firmy, takie jak jakość, rozwój, odpowiedzialność, uczciwość, szacunek, zaufanie, CSR, szeroko pojmowana ekologia czy ecolifestyle. Każda z wartości obecna jest w różnych obszarach firmy. I tak na przykład „jakość” oznacza zarówno jakościowe materiały budowlane, jakość w wykonawstwie, jak i jakość w relacjach z klientami.

Ludzie łatwiej utożsamiają się z wartościami, które sami wypracowali. Taka synergia osobowości z firmą przekłada się na autentyczność w kontaktach z klientami, podwykonawcami, jak i pomiędzy samymi pracownikami. Ludzie się otwierają, chętniej dzielą swoimi zasobami, rozwijają potencjał jednostki i zespołu. A doceniani zyskują poczucie sprawstwa i realnego wpływu na kształt i kierunki rozwoju firmy. Nabywanie coraz to nowych kompetencji, rozwijanie umiejętności miękkich, w tym komunikacji i pracy w grupie, wpisuje się w silny trend rozwojowy pracowników. Na licznych szkoleniach, wyjazdach firmowych, czy też poprzez pracę warsztatową, Dom-Eko edukuje swoich pracowników. Ale nie tylko.

Firma od początku swojego istnienia należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich,  stąd zaangażowanie firmy w szereg inicjatyw, mających na celu poprawę wizerunku firm deweloperskich. W ten sposób realizowany jest obszar społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednym z takich działań jest edukacja klientów podczas targów mieszkaniowych, dotycząca kwestii zakupu nieruchomości, zabezpieczeń prawnych, kredytów hipotecznych, rozwiązań technicznych czy choćby sposobów aranżacji przestrzeni mieszkalnej.

Rodzinny charakter firmy wpływa także na sposób komunikacji z klientem - bliski kontakt z doradcą, obecność przedstawiciela Zarządu przy podpisywaniu aktów notarialnych i indywidualne podejście do każdego zainteresowanego wynoszą obsługę klienta na wyższy poziom, stanowiąc wyróżnik na rynku nieruchomości deweloperskich.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Dom-Eko otwarte jest także na potrzeby lokalnych społeczności – regularnie dofinansowuje inicjatywy sportowe, angażuje się w akcje charytatywne - wszystko aby zwiększać empatię i podkreślić wagę dzielenia się z tymi, dla których los był mniej łaskawy.

Always learning

Praca w DOM-EKO to duża różnorodność i zmienność, którą docenią osoby lubiące coraz to nowe wyzwania i unikające rutyny zawodowej. Realizacja każdego projektu jest złożonym i wymagającym procesem, który pozwala wykorzystać doświadczenie z zakresu finansów, prawa, współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego czy urzędami centralnymi, a także nowych technologii. To także możliwość nauki  nowych rzeczy i ciągły rozwój kompetencji miękkich, ponieważ każdy klient czy projekt jest inny.

Zgrany zespół DOM-EKO tworzy kilkanaście osób, jednak na sukces pracuje nie tylko biuro, czy kadra zarządzająca budową. DOM-EKO to firma deweloperska, która stoi za realizacją licznych już inwestycji mieszkaniowych, współpracując w tym zakresie z podwykonawcami, którzy reprezentują wartości zbliżone do jej własnych. Realizacje projektów DOM-EKO, obejmujące już ponad tysiąc mieszkań w budynkach wielorodzinnych, przebiegają zgodnie z najważniejszymi dla firmy zasadami.

Ekologia i ecolifestyle

Szczęśliwy pracownik to taki, który znajduje spełnienie nie tylko w obszarze zawodowym. Kultura pracy idzie w parze ze świadomym życiem, gdzie prym zaczyna wieść troska o środowisko, minimalizm, work-life balance, kultura zero waste, czy choćby less-waste. Dbałość o pracownika owocuje naturalnie większą dbałością o środowisko. Kiedy 16 lat temu powstawała firma DOM-EKO, ekologia nie była jeszcze tak popularna jak dziś, świadomość społeczeństwa w tej materii była znikoma. Mimo to firma od samego początku stawiała na ekologię, a realizowane projekty po dziś dzień wyróżniają naturalne materiały budowlane i wykończeniowe, dobra termoizolacja i energooszczędne rozwiązania. Wybrane materiały tworzą we wnętrzach wyjątkowy mikroklimat, a zastosowane technologie chronią mieszkańców przed hałasem, spadkami temperatur i smogiem w zimie oraz upałem w lecie.

W ramach trendu ecolistyle na inwestycjach projektowane i aranżowane są przestrzenie działań wspólnotowych, gdzie mieszkańcy mogą w sąsiedzkim gronie rozwijać swoje pasje. Warsztaty gotowania potraw wegańskich, kreatywne zabawy dla dzieci, turnieje planszówek, liczne konkursy, wspólne muzykowanie, majowy grill nad stawem – to przykłady akcji dla mieszkańców, z których część wynika z inicjatyw oddolnych, co bardzo cieszy. W czasach wszechobecnej anonimowości, DOM-EKO zauważa trend odwrotny – ludzie mają dosyć samotności, poszukują towarzystwa. Poczucie przynależności do wspólnoty zwiększa zadowolenie z życia, sprzyja osiągnięciu szeroko pojmowanej równowagi i harmonii.

Mieszkaj lepiej

Miejsca pod inwestycje DOM-EKO zawsze wybierane są starannie, w pobliżu terenów zielonych, sprzyjających prowadzeniu aktywnego trybu życia. Ciekawe spędzanie czasu wolnego, jak i odpoczynek na łonie natury plasują się bowiem coraz wyżej w hierarchii poszukiwań miejsca do zamieszkania. Pracownicy DOM-EKO wierzą, że ekologia jest trendem rozwojowym, chcą być pierwszym wyborem dla świadomych mieszkańców dużych miast, którym nie jest obojętne to, co jedzą, w co się ubierają, jak dbają o siebie i swoich bliskich, i –analogicznie- gdzie mieszkają. Zdrowe środowisko życia jest bowiem niezwykle istotne w kontekście komfortu mieszkania.

Here is flow- wyspa szczęśliwa

Przykładem świadomej decyzji klienta jest wybór mieszkania blisko centrum, a jednocześnie w sąsiedztwie terenów zielonych. Nowa inwestycja Tumsky Residence to połączenie nowoczesnego, tętniącego życiem rytmu miasta z naturalną harmonią i spokojem. DOM-EKO odnalazła na mapie Poznania wyjątkowy zakątek, na którym zaprojektowano budynek z wykorzystaniem eleganckiej czerwonej cegły, zwieńczony wieżą widokową z której rozciągać się będzie przepiękny widok na zielone tereny rzeczne.

Na realizację najnowszej inwestycji wybrano unikalne otoczenie jedynej poznańskiej wyspy, gdzie od zachodniej strony znajduje się główne koryto Warty, a od wschodniej kanał Ulgi, do którego uchodzi Cybina. Oddzielenie Ostrowa Tumskiego rzekami od miasta tworzy idealne warunki zamieszkania dla osób, które cenią sobie wypoczynek na łonie natury, a jednocześnie chcą mieć wszędzie po drodze. Prestiż Tumsky Residence łączy się ze wspomnianą lokalizacją, bowiem Ostrów Tumski to najstarsza dzielnica Poznania, kolebka polskiej państwowości. Tworząc projekt nieruchomości, architekt stał przed niemałym wyzwaniem połączenia historycznego uroku miejsca ze współczesnymi trendami architektonicznymi oraz wysublimowaną elegancją, a także sprostania wysokim wymaganiom i standardom.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Tumsky Residence to budynek o nowoczesnej architekturze, w którym na szczęśliwych nabywców czekają 44 komfortowe mieszkania:  kawalerki oraz dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale mieszkalne o metrażu od 25 do 95 m². Na ostatnich piętrach zaprojektowano przestronne, ponad stumetrowe apartamenty o przeszklonych ścianach i urokliwej nadwarciańskiej panoramie. Wysokie mieszkania charakteryzuje duża ilość naturalnego światła – to zasługa imponujących drewnianych okien i lukarn. Przytulne loggie przywodzą na myśl nadmorski, relaksujący klimat, tak bardzo potrzebny po dniu pracy pełnym wyzwań. Komfort mieszkania zwiększą nowoczesne windy, będące łącznikiem między podziemnym parkingiem i częścią mieszkalną.

Tak jak wszystkie pozostałe projekty, także projekt Tumsky Residence zostanie zrealizowany przy użyciu przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wysokiej klasy – to gwarancja doskonałej izolacji termo-akustycznej przy jednoczesnej trosce o środowisko. Miłośnicy ekologicznych rozwiązań na pewno docenią dodatkowe udogodnienie, jakim będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych w hali pod budynkiem.

Fundament wartości

DOM-EKO to firma deweloperska zbudowana i budująca na fundamencie wartości. Przyznane liczne nagrody i wyróżnienia - trzykrotne Gazele Biznesu, Najwyższa Jakość w Budownictwie, tytuł Rodzinna Firma Roku wg rankingu Newsweeka, Diamenty Forbesa - potwierdzają wiarygodność i solidność firmy. Indywidualne podejście do klienta oraz dbałość o rozwój pracownika owocują zaufaniem do dewelopera. Ciekawe lokalizacje, bliskość natury, kameralna zabudowa, rzetelność i ekologia to zasady będące kamieniem węgielnym każdego projektu, także Tumsky Residence.

Śmiało można powiedzieć, że DOM-EKO  to szczęśliwa firma. Naturalnie!

Czytaj więcej

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.