Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inicjatorka i prezeska Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), pierwszego w Polsce laboratorium zajmującego się innowacyjnym podejściem do projektowania w kontekście potrzeb starzejącego się społeczeństwa (lab60plus.pl) oraz kolektywu Era Nowej Starości (ENS) przygotowującego do starości młode pokolenia Polek i Polaków (eranowejstarosci.pl). 

Autorka wielu opracowań naukowych i współautorka ekspertyz m.in. na temat budownictwa senioralnego i projektowania uniwersalnego. Koordynatorka wielu projektów, m.in. modelu wdrożenia i zasiedlenia pierwszego w Polsce Domu Wielopokoleniowego w Łodzi, opracowania zagadnień społeczno-przestrzennych masterplanu dla Warszawskiej Dzielnicy Społecznej czy koncepcji odnowy gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) w kontekście zmian demograficznych.

Absolwentka największego rządowego programu wspierania innowacyjności w nauce TOP 500 Innovators MNiSW. Laureatka licznych nagród naukowych, w tym: Nagrody Naukowej „Polityki" (2014), stypendium dla wybitnych młodych naukowców MNiSW, stypendium „START" FNP. Odbyła liczne zagraniczne staże naukowe i szkoleniowe: we Francji, w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii. 

Od lat realizuje misję na rzecz miasta gotowego na długowieczność i przyjaznego starzeniu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.