Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To konkurs dla projektantów i architektów ale też przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń. Dla spółdzielni i dla wspólnot mieszkaniowych także. Zaprojektowaliście coś - obiekt lub inicjatywę - która czyni miejską przestrzeń bardziej ludzką? Dostępną, ekologiczną, bezpieczną? Może dzięki Waszemu pomysłowi nieciekawa przestrzeń wypełniła się ludźmi (a może także zwierzętami, bo one przecież też mieszkają w miastach).

Dajcie nam znać - z przyjemnością opowiemy o Waszych pomysłach czytelnikom. A wybrane przykłady nagrodzimy statuetkami i znakiem towarowym Zaprojektowane Po Ludzku, którym będziecie mogli posługiwać się w Waszej pracy. 

Zgłoszenia zbieramy od 1 lipca do 15 października w pięciu kategoriach.  UWAGA TERMIN ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁ WYDŁUŻONY do 15 listopada 2022 r.

*Pierwsza: produkt – obiekt. To może być ławka, fontanna, śmietnik, toaleta, przystanek autobusowy. Ale także obiekt wielofunkcyjny. Zgłoś swój udział w tej kategorii tutaj.

*Druga: miejsce – przestrzeń, czyli np. park, plac, ogród społecznościowy, podwórko, skwer, targowisko, świetlica. Zgłoś swój udział w tej kategorii tutaj.

*Trzecia: inicjatywa – działanie – bo przecież inicjatywy mające rozwiązywać miejskie problemy, też muszą być z pomysłem zaprojektowane. Zgłoś swój udział w tej kategorii tutaj.

*Czwartą kategorię – poniżej 18 r. ż. – stworzyliśmy specjalnie dla nastolatków angażujących się w miejskie procesy, realizujących działania odpowiadające na różne potrzeby mieszkańców, działających zarówno w grupach formalnych, jak i nieformalnych. Zgłoś swój udział w tej kategorii tutaj.

*A ponieważ kreatywność polega na wychodzeniu z zastałych schematów, mamy też piątą kategorię – inne – w której zgłaszać można projekty niewpisujące się w powyższe kategorie. Zgłoś swój udział w tej kategorii tutaj.

Z nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wybierze te najciekawsze, oryginalne, zaskakujące i kreatywne.

Do kapituły zaprosiliśmy specjalistów w swoich dziedzinach, którzy na co dzień zajmują się pracą na rzecz przestrzeni miejskiej: architekta Zygmunta Borawskiego, analityka trendów Przemysława Chimczaka-Bratkowskiego, aktywistkę miejską i ekspertkę ds. mieszkaniowych Joannę Erbel, badaczkę popytu na rynku nieruchomości Katarzynę Kuniewicz z Obido i Otodom, architektkę Agnieszkę Labus, projektanta Radka Ratajczaka, urbanistę Krzysztofa Rogatkę, projektanta Tomka Rygalika, socjolożkę Martę Skowrońską, Martę Trakul z fundacji Na Miejscu oraz architektkę Agatę Twardoch.

Więcej informacji o konkursowym jury znajdziecie >>TUTAJ

Jeśli chcesz dołączyć do zgłoszenia dodatkowe elementy/materiały, które nie zmieściły się w formularzu, możesz je dodatkowo przesłać na adres e-mail zaprojektowanepoludzku@wyborcza.pl najpóźniej do dnia 15 listopada 2022 r. W e-mailu podaj kategorię, adres e-mail, z którego wysłałeś/wysłałaś zgłoszenie w formatce konkursowej oraz inicjatywę/projekt/działanie etc., którego materiały dotyczą.

Zwycięzców ogłosimy na styczniowej gali "Zaprojektowane Po Ludzku".

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.