Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 r. ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych dla klientów takich jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont.

Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 r. został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi.

Od 2008 r. prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 r. na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 r. prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką, Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 r. pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych takich jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej.

W 2011 r. był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE. Posiada własną markę Tre Product, która powstała w 2016 r.