Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urodzony w 1975, ukończył studia na wydziale architektury Politechniki Szczecińskiej w 2000 roku. Następnie otrzymał stypendium naukowe na Politechnice Federalnej w Zurychu. Dwa lata później ukończył tam studia podyplomowe, gdzie rozwinął swoje umiejętności w projektowaniu sterowanym komputerowo i nowoczesnych technologiach produkcyjnych. Uzyskał tytuł doktora na uniwersytecie ETH w Zurychu, na którym pozostał jako wykładowca.

Obecnie prowadzi wydział wzornictwa przemysłowego na poznańskiej SOF (School of Form). Laureat wielu prestiżowych nagród z dziedziny designu i technologii. Autor technologii deformacji metalu za pomocą ciśnienia wewnętrznego - FiDU, w której tworzy kolekcję "zieta" oraz "zieta out of ordinary", jak i NAWA, na wyspie Daliowa we Wrocławiu oraz WIR w Galerii Północnej w Warszawie. Ambasador Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

CEO założonej przez niego w 2010 roku firmy Zieta Prozessdesign, z siedzibą we Wrocławiu. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół składający się z architektów, projektantów wzornictwa przemysłowego, inżynierów i technologów, ale i osób pracujących przy produkcji oraz realnych wdrożeniach przemysłowych. Ich stałymi współpracownikami są psychologowie, biolodzy, naukowcy i wielu specjalistów z innych dziedzin.

Firma zajmuje się rozwojem własnych innowacyjnych technologii stabilizacji blachy, m.in. FiDU i 3+, oraz ich aplikacją w nowoczesnej architekturze, inżynierii i designie w ramach komórki FiDU Innovation Lab. Posiada również kolekcje designerskie pod marką "zieta" oraz "zieta out of ordinary", a także marki meblarskie "Pakiet" i "3+", które projektuje Zieta Design Studio. Firma realizuje zarówno własne projekty, jak i zlecenia zewnętrzne poprzez własną fabrykę w Zielonej Górze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.