Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Założycielem i właścicielem ATAL jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe. ATAL w formie spółki akcyjnej powstał w 2006 roku, ale działalność deweloperską Zbigniew Juroszek prowadził wcześniej. Realizację pierwszych projektów deweloperskich obejmujących budynki mieszkalne rozpoczęto w 2003 roku.

Aktualnie w ofercie sprzedaży ATAL znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Firma prowadzi także jeden z najbardziej zaawansowanych programów wykończenia mieszkań „pod klucz” – ATAL Design, z którego korzysta blisko połowa nabywców lokali. W grudniu 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst. Na przełomie maja i czerwca 2015 roku została przeprowadzona pierwsza publiczna oferta akcji ATAL S.A. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 15 czerwca 2015 r.

ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Spółka w ciągu ostatnich lat była wielokrotnie nagradzana, m.in. Gazelami Biznesu, Diamentami Forbesa, Perłami Polskiej Gospodarki, tytułem Budowlanej Firmy Roku czy Transparentnej Spółki Roku i innymi wyróżnieniami.

100 firm na stulecie100 firm na stulecie Grzegorz Kubicki

AKCJA „WYBORCZEJ” – 100 FIRM NA STULECIE

Historia niepodległej Polski to także historia jej rozwoju ekonomicznego. Mamy mnóstwo firm, które nawet w PRL osiągnęły sukces, stały się marką. Chcemy o nich opowiedzieć, celebrując stulecie niepodległości.

POZOSTAŁE TEKSTY NA wyborcza.pl/100firm

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.