Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zdjęcie bez trzymanki

Widoki, jakie serwują stoki narciarskie, trudno z czymkolwiek porównać. Ich uwiecznienie nastręcza jednak sporo problemów. Przeszkadzają rękawice, a kiedy już się z nimi uporamy, narażamy się na zimno. A próbowaliście kiedyś odblokować telefon na mrozie? No właśnie. Z podobnymi problemami borykali się twórcy Ski Phone - Hands-free Camera. Dzięki ich aplikacji wystarczy potrząsnąć odpowiednio telefonem, aby nie tylko zrobić zdjęcie, ale również odebrać i zakończyć połączenie.

Program jest darmowy i dostępny na Android

TU ZNAJDZIESZ: Specjalny serwis Na narty

Zapis dnia

Coś dla miłośników statystyk. Prym wśród sprawdzania przebytych kilometrów i wysokości wciąż wiedzie Endomondo, które wciąż jest dobrym wyborem dla narciarzy, ale miłośnicy szusowania bardziej docenią Ski Tracks. To najpopularniejsza aplikacja dla narciarzy i snowboardzistów. Włączamy ją, wchodząc na stok, a po całym dniu dostaniemy porcję tabelek i wykresów dotyczących przebytych tras i dystansów. Co ciekawe, program działa bez potrzeby stałego podłączenia do internetu czy sieci komórkowej. Wyniki można później opublikować na Facebooku.

Ski Tracks działa na Androidzie i iOS. Kosztuje ok. 1 dolar.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Tak się jeździ na nartach w Dubaju

Stokowa encyklopedia

Aplikacja Ski and Snow Report to prawdziwe kompendium wiedzy, bez którego lepiej nie ruszać na stoki. Znajdziemy w nim informacje o ponad 2 tys. stacji narciarskich z całego świata. Co najważniejsze, nie brakuje tam również Polski. Aplikacja ma stały i aktualizowany dostęp do danych pogodowych oraz tzw. powder alarm - powiadomienie o świeżych opadach śniegu w naszych ulubionych ośrodkach. Są również obrazy z kamer na żywo ze stoków, recenzje, a nawet newsy i promocje związane ze sprzętem.

 Aplikacja jest darmowa i dostępna na Androida oraz iOS.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Co nam daje jazda na nartach

Narciarska mapa Europy

Zakres tej aplikacji zdradza już sam tytuł - Ski: Europe. Znajdziemy w niej szczegółowe informacje o 1616 stokach narciarskich i niemal 25 tys. km tras. To, co wyróżnia ją spośród innych, to interaktywne mapy, które pozwalają zlokalizować okoliczne kasy biletowe niezbędne do zakupu skipassów, wypożyczalnie sprzętu czy hotele. Istnieje również możliwość zapisywania ulubionych wyciągów, co pozwoli później na podejrzenie ich godzin otwarcia. Wszystkim, co robimy w Ski: Europe, możemy się pochwalić na Facebooku i Twitterze.

Aplikacja dostępna jest na Androida za darmo.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Na narty samolotem. Ile to kosztuje?

Na wszelki wypadek

Obyśmy tego programu nie musieli nigdy używać. Warto go jednak ze sobą mieć. Aplikację Ratunek przygotowali profesjonaliści z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sytuacji kryzysowej wystarczy ją włączyć, by pojawił się na ekranie niebieski krzyż z komunikatem: "Dotknij trzy razy, aby wezwać pomoc". Program połączy się z numerem ratunkowym, a w trakcie rozmowy wyśle SMS-a z naszą dokładną lokalizacją. Aplikacja określa położenie użytkownika z dokładnością do trzech metrów. W przyszłości "Ratunek" zostanie wyposażony w wirtualną książeczkę medyczną, której wpiszemy dane kontaktowe oraz grupę krwi, choroby i alergie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Gdzie uprawiać narciarstwo ekstremalne

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na Androida oraz iOS.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.