Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stok narciarski znajduje się w specjalnej tubie o szerokości 80 m. Teren narciarski zajmuje 22,5 tys. m kw. Na górę wjeżdża się wyciągiem krzesełkowym. Dostępnych jest pięć tras o różnym stopniu trudności. Najdłuższa z nich ma 400 m.

Gdy na zewnątrz jest 40 st. C, na dubajskim stoku panuje lekki mróz - od -1 do -2 st. W cenę karnetu wliczany jest kombinezon i sprzęt narciarski.

Przeczytaj także: Narty z dziećmi w Tyrolu. Jest suuuper, mamo!

Przez przeszklone szyby w centrum handlowym można oglądać, co się dzieje na stoku. Świetny widok na trasy jest też z restauracji i kawiarni. Wydzielona jest też strefa do freestyle’u. Można korzystać ze snow parku o powierzchni 3 tys. m kw.

Ale planowana jest już budowa jeszcze dłuższego stoku narciarskiego. Jak podaje "The Guardian", nowy, rekordowo długi stok ma być częścią centrum Meydan One, którego budowa pochłonie blisko 6,8 mld dolarów. Obok stoku ma powstać hotel z 350 pokojami i centrum handlowe.

Przeczytaj także: Sztuczny śnieg - genialny wynalazek Amerykanów

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.