Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Narciarze, chcąc przygotować się do zimowego sezonu i poprawić formę, biorą udział w maratonach. Jednak pewien londyńczyk postanowił zmienić jogging w dyscyplinę bliższą narciarstwu.

Alastair Machell niedawno przebiegł londyński maraton w butach narciarskich.

To był jego pierwszy maraton i od razu zakończony sukcesem. Jest pierwszym człowiekiem na świecie, który maraton przebiegł w takim obuwiu. Alastair Machell pokonał około 42 km w osiem godzin.

Przeczytaj także: Na narty. Czym różni się sprzęt dla początkujących od profesjonalnego

Pomysł ten przyszedł mu do głowy podczas pobytu w kurorcie narciarskim Selva we Włoszech.

- Nigdy nie nachodziłem się tyle w butach narciarskich w moim życiu, co tam - mówi. - Któregoś dnia w drodze powrotnej z pubu pomyślałem: nie jest źle. Mógłbym przebiec tak maraton.

Po powrocie do domu kupił bieżnię i zaczął trenować bieganie w butach narciarskich.

Machell jednak przyznaje, że podczas biegu miał wiele kryzysów, a buty narciarskie nie są na pewno najlepszym obuwiem do biegania. - Przede wszystkim cierpią nogi, ale też bardzo niszczą się same buty.

Przeczytaj także: Jak dobrze dopasować sprzęt na snowboard

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.