materiał promocyjny

50+
Życie może być
jeszcze lepsze po 50-tce.
Czas odczarować
słowo „starzenie”
Gorsze samopoczucie, brak energii do działania i chęci do wychodzenia z domu. Starzenie się jest naturalną i nieuniknioną częścią życia. Nie musi jednak oznaczać rezygnacji z dotychczasowych aktywności. Pora odczarować ten etap i wreszcie o nim otwarcie rozmawiać.
50+
Życie może być
jeszcze lepsze po 50-tce.
Czas odczarować
słowo „starzenie”
Gorsze samopoczucie, brak energii do działania i chęci do wychodzenia z domu. Starzenie się jest naturalną i nieuniknioną częścią życia. Nie musi jednak oznaczać rezygnacji z dotychczasowych aktywności. Pora odczarować ten etap i wreszcie o nim otwarcie rozmawiać.
problemy ze snem
zmienne nastroje
potliwość
przybieranie na wadze

Czas biegnie nieubłaganie. W pewnym momencie zauważamy to nie tylko po samopoczuciu: łatwiej się męczymy, mamy mniej energii do działania, ale i po wyglądzie – skóra staje się mniej jędrna, promienna, pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek. Tracimy pewność siebie, chętniej i częściej zostajemy w domu, zamiast wyjść na spacer czy spotkać się z przyjaciółmi. Niepotrzebnie. Starzenie się jest naturalnym procesem, doświadczając go, nie należy się mu przeciwstawiać, a przyjąć z podniesioną głową, zaakceptować i czerpać z niego nową siłę!

Zrozumieć menopauzę

Jak z upływem lat zmienia się poziom estrogenu w organizmie kobiety

Granicznym okresem w życiu kobiet jest menopauza. Dotyczy każdej z nas: albo jesteśmy przed menopauzą, albo w jej trakcie lub po jej zakończeniu. Nie można jej zapobiec, ani ją pominąć. Musimy przez nią przejść, podobnie jak przechodziłyśmy przez okres dojrzewania.

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) menopauza to ostatnia miesiączka, po której przez co najmniej 12 miesięcy nie wystąpiło krwawienie. Statystycznie następuje między 45. a 55. rokiem życia. Zanim jednak dojdzie do ustania miesiączkowania, organizm odpowiednio się do tego procesu przygotowuje. Może to trwać nawet kilka lat.

Jednymi z najbardziej charakterystycznych objawów zbliżającej się menopauzy są nieregularne miesiączki i uderzenia gorąca – nagłe uczucie ciepła, które pojawia się na twarzy, szyi i klatce piersiowej. Często towarzyszy mu zaczerwienienie skóry, pocenie się, kołatanie serca.

W tym okresie zaobserwować można również spadek nastroju i gorsze samopoczucie. Są one pośrednio i bezpośrednio związane ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w organizmie.

Wygaszanie pracy jajników wiąże się ze spadkiem progesteronu i estrogenów. Wahania poziomu hormonów, mają przełożenie na to, jak się czujemy. Możemy stawać się rozdrażnione, płaczliwe, szybciej popadać w złość.

Na nastrój wpływa też zmiana wyglądu. Estrogeny i progesteron zapewniają skórze blask, elastyczność oraz dobre nawilżenie. Spadek ich ilości powoduje, że stan skóry znacząco się pogarsza. Dostrzegamy zmarszczki, których jeszcze wczoraj nie było. Zauważamy, że skóra staje się matowa, pozbawiona blasku, mniej jędrna, cieńsza, przez co kontury twarzy zaczynają się rozmywać. To budzi niezadowolenie. Złość potęgują kłopoty z koncentracją i pamięcią, a nierzadko także obserwowany w tym okresie spadek produktywności.

Jak z upływem lat zmienia się poziom estrogenu w organizmie kobiety

Nie musimy
cierpieć w samotności

Zamiast borykać się z objawami w samotności, lepiej skonsultować objawy z lekarzem lub farmaceutą, mówić o nich bez oporów i niepotrzebnego wstydu, szukać wsparcia, które jest dostępne.

Wiele objawów menopauzy pogarsza jakość życia. Uderzenia gorąca potrafią zaskoczyć w różnych sytuacjach i skutecznie wytrącić z realizowanego zadania. Są nieprzyjemne i męczące. Podobnie jak pojawiające się bóle głowy. Na codzienny komfort negatywnie wpływają też problemy z zasypianiem, spadek koncentracji, wahania nastroju czy spowolniony metabolizm.

Istnieje szereg rozwiązań, które mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy i utrzymywać dotychczasowe tempo życia. Jednym z nich są suplementy diety. Dedykowane menopauzie dostarczają niezbędnych w tym okresie składników. Przykładem jest mbrace. Suplementy stworzone dla kobiet przez kobiety. Każdy produkt z linii mbrace zawiera optymalnie dobrane kompozycje ekstraktów roślinnych uzupełnionych o witaminy i minerały, które pomagają złagodzić najczęstsze dolegliwości związane z menopauzą i nieuchronnymi zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie.

Gdy występują objawy niepokoju, gorszego nastroju, kłopoty z pamięcią czy koncentracją, warto sięgnąć po suplement diety
mbrace Focus Balance. To wyjątkowe połączenie ekstraktów z ginkgo biloba, głogu, magnezu i witamin z grupy B. Unikatowy skład ma za zadanie pomagać w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego, zmieniających się z wiekiem zdolności poznawczych oraz przyczyniać się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Na linię mbrace, składa się obecnie 5 produktów, których składniki wspierają w różnych dolegliwościach menopauzalnych. Suplement diety
mbrace Menopause
zawiera składniki, które pomagają złagodzić uderzenia gorąca i nocne poty. To unikalne połączenie bogatego w fitoestrogeny ekstraktu z czerwonej koniczyny, szałwii lekarskiej o właściwościach przeciwpotnych, witaminy B6, kwasu foliowego oraz chromu, który pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi.

W łatwiejszym zasypianiu pomaga
mbrace Good Night.
Zawarta w suplemencie melatonina i melisa skracają czas potrzebny do zaśnięcia i poprawiają jakość snu. Dawki energii dostarcza
mbrace Energy Boost. Ten suplement to wyjątkowe połączenie wyciągu z różeńca górskiego (Rhodiola rosea L) oraz wyciągu z guarany zawierającej kofeinę, z witaminą B6, które wspierają organizm w walce ze stresem, pomagają zmniejszyć zmęczenie i działają korzystnie na samopoczucie psychiczne.

Dla wszystkich nas, które chcą wzmocnić organizm w okresie menopauzy, jest
mbrace Womens Complete.
W tym suplemencie znajdziemy kompletny zestaw witamin i minerałów, uzupełniający codzienną dietę w substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jesteśmy w tym razem

Nie ma jednego wzoru przechodzenia menopauzy. Każda z nas doświadcza tego etapu inaczej. Choć nasze indywidualne doświadczenia mogą się różnić, zarówno jeśli chodzi o rodzaj objawów, ich częstotliwość, natężenie czy długość trwania, to musimy wiedzieć, że jesteśmy w tym razem.

Menopauza nadal jest w Polsce tematem tabu. Wstydzimy się przyznać, że nadchodzi lub właśnie przez nią przechodzimy, a może jesteśmy już po jej zakończeniu. Ukrywamy objawy, tuszujemy zmarszczki, a czasem – nawet więcej – rezygnujemy z życia towarzyskiego, by nie dać po sobie znać, że wchodzimy w nowy etap.

Niepotrzebnie. Zacznijmy rozmawiać z innymi o menopauzie. Nauczmy się prosić o pomoc, gdy jej potrzebujemy. Możemy korzystać ze swojego doświadczenia, wspierać się, wymieniać spostrzeżenia, zawrzeć szyki, by stawić czoło nowemu wyzwaniu. Już sama świadomość, że jesteśmy w tym razem, pomoże.

Czas na nowy etap

Czas obalić mit, że menopauza to koniec pewnego etapu w życiu, że nie wypada już tryskać radością i energią, czy ubierać się w określony sposób. Menopauza to nie koniec, to początek nowego etapu, w którym warto skoncentrować się na sobie, realizować pasje, które zawsze się chciało mieć. Pójść na kurs językowy, nauczyć się tańczyć, zapisać się na siłownie, basen, by spotykać ludzi i czerpać z tego radość.

To czas, by wreszcie pomyśleć o sobie i o siebie zadbać. Suplementację warto połączyć z dobrze zbilansowaną, lekkostrawną dietą, pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. To pozwoli zachować figurę, ale i lepsze samopoczucie. W menu powinny zagościć świeże owoce i warzywa. Można serwować je w formie sałatek albo smoothie. Dobrze sięgać po produkty pełnoziarniste. Zawierają kwas foliowy, niacynę (wpływa na właściwe funkcjonowanie układu nerwowego, stan skóry oraz błon śluzowych), fosfor, żelazo oraz cynk. Przede wszystkim jednak to nieocenione źródło błonnika, który korzystnie wpływa na perystaltykę jelit, ogranicza wchłanianie tłuszczu z pożywienia i zapobiega wahaniom poziomu cukru we krwi.

Troska o siebie i dobre samopoczucie, otwarta rozmowa o tym, jak zmienia się organizm, pozwoli z podniesioną głową przejść przez menopauzę. Spojrzeć na siebie zupełnie inaczej niż dotąd. Każda zmarszczka na twarzy, opowiada naszą historię. To opowieść życia, zbieranego latami doświadczenia, przeżytych radości i smutków, odniesionych sukcesów i doświadczonych porażek. Suma tych przeżyć jest esencją dojrzałości, nas samych.

„Lubię zmarszczki. To moje odznaczenie
– pokazują, że żyłam”

– mawia aktorka Shirley MacLaine. Czas polubić siebie, czerpać radość z tego, co się w życiu osiągnęło i być gotowym do nowych wyzwań. W końcu nie bez powodu mówi się, że życie zaczyna się po 50-tce.

Materiał sponsorowany przez firmę

Orifarm