Komputery to skarbnice danych. Przechowujemy na nich mnóstwo informacji – w obliczu pracy zdalnej już nie tylko prywatnych, ale często także firmowych. Wszystkie dane są dla nas równie ważne, dlatego zależy nam, by były bezpieczne. A zagrożeń czyha wiele. Zawieść mogą choćby sprzęty. Usterka zdarzyć może się w najmniej oczekiwanym momencie, a przywrócenie danych często bywa w jej wyniku niemożliwe lub bardzo skomplikowane i kosztowne. Zagrożeniem są także wydarzenia losowe. Ileż to razy popijamy kawę tuż przy włączonym laptopie? Jedna chwila wystarczy, by bezpowrotnie pożegnać się ze sprzętem, a wraz z nim z zapisanymi na nim danymi. Nie mówiąc już o kradzieży sprzętu…

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Złośliwe oprogramowanie

Niebezpieczeństw jest jednak o wiele więcej. To coraz popularniejsze i coraz groźniejsze ataki złośliwych programów, jak np. Ransomware. Najczęściej dostaje się do komputera poprzez wysyłane wiadomości e-mail. Oszuści namawiają w nich do otwarcia zainfekowanego załącznika lub kliknięcia w przesłany link. Przekierowuje on na stronę ze złośliwym oprogramowaniem. Ransomware całkowicie blokuje dostęp do komputera – za odblokowanie atakujący żąda okupu. Ze względu na to, że hakerzy wciąż zmieniają sposoby działania, przed złośliwym oprogramowaniem coraz trudniej się uchronić. Aby zabezpieczyć dane i niezależnie od tego, co stanie się ze sprzętem, zawsze mieć do nich dostęp, warto skorzystać z C2 Backup – usługi stworzonej przez Synology, firmę oferującą rozwiązania do zarządzania i ochrony danych.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Automatyczna kopia zapasowa

C2 Backup pozwala mieć dostęp do zawsze zaktualizowanych plików i przywracać je w dowolnym momencie. To usługa, która umożliwia bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych całego komputera: wszystkich aplikacji, konfiguracji systemu, ustawień użytkownika. Dodatkowo oferuje wersjonowanie plików, a także możliwość tworzenia kopii zapasowych dysków zewnętrznych. Wystarczy ustawić harmonogram na dzienny lub wyzwalany zdarzeniem np. zawsze po zakończeniu pracy, wylogowaniu czy włączeniu sprzętu, by nie musieć martwić się zapisywaniem kopii zapasowej – zadanie to będzie wykonane automatycznie. C2 Backup tworzy kopię zapasową tylko zmodyfikowanych danych, nie ma więc obaw o to, że nagle zabraknie zajmowanej przestrzeni. Usługa pozwala bez ręcznego zapisywania, żmudnego kopiowania, mieć stale aktualną wersję danych i skorzystać z niej, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Podczas przesyłania i przechowywania dane są szyfrowane. Nie ma więc obaw o ich bezpieczeństwo.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

C2 Backup oferuje elastyczne formy odzyskiwania danych. Przechowuje wiele kopii zapasowych, co pozwala dowolnie wybierać, czy chcemy przywrócić ostatnio zapisane dane, czy wrócić np. do wcześniejszych plików, w których nie nanieśliśmy konkretnych zmian. Pozwala też zdecydować, czy chcemy odzyskać wszystkie dane, czy może tylko wybrane pliki.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Bezpieczeństwo bez ukrytych kosztów

C2 Backup działa z systemami Windows 7 i Windows 10, w przyszłym roku będzie także dostępny dla użytkowników systemu Mac. Aby skorzystać z usługi, nie trzeba posiadać serwera domowego Synology. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, a przy tym przystępne cenowo. Zabezpieczyć dane przez miesiąc można za cenę jednego kubka kawy. C2 Backup to brak ukrytych kosztów i zero opłat za transfer, co jest rzadkością przy tego typu rozwiązaniach. Usługę można przetestować za darmo przez 30 dni. Nie jest do tego wymagane posiadanie karty kredytowej. Zaletą C2 Backup jest też brak limitu użytkowników [1] i limitu ilości backupowanych komputerów. Z C2 Backup można korzystać zarówno w pojedynkę, jak i z rodziną.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W czasach, w których komputery stają się miejscem przechowywania ważnych informacji prywatnych i służbowych czy nośnikami wspomnień, a z drugiej strony – czasach, w których w zaledwie kilka chwil można stracić dostęp do wszystkich danych – dbanie o ich bezpieczeństwo powinno być kluczowe. Dzięki C2 Backup niezależnie od tego, co się stanie ze sprzętem: stracimy możliwość uruchomienia go po ataku Ransomware czy w wyniku usterki, można uzyskać dostęp do wszystkich informacji, przywracając cały system z kopii zapasowej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Ogólne informacje o C2 Backup
Usługi chmurowe Synology
Synology Blog

[1] Dotyczy planu konsumenckiego, w planie biznesowym jest limit do 250 użytkowników.