Elektromobilność to przyszłość. Przyszłość, która nie musi być nudna, ani wymagać kompromisów. Ford z impetem wkracza na rynek aut elektrycznych, udowadniając, że samochody przyszłości mogą gwarantować komfort na najwyższym poziomie, zachwycające osiągi, najnowocześniejsze rozwiązania, długie zasięgi, a przy tym przyciągać spojrzenia oryginalną stylistyką. Marka wprowadza zupełnie nowe doświadczenie w motoryzacji, nadając niesamowitego oblicza ikonicznemu Fordowi Mustangowi.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Ford Mustang wraca jako bezemisyjny SUV, zapewniając luksus na każdym poziomie, spełniając najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie jakości, oszczędności i innowacji. A jego drapieżna sylwetka i zachwycające osiągi sprawią, że pokochają go też posiadacze dotychczasowego legendarnego modelu. Nadchodzi nowy Ford Mustang, auto przyszłości!

Nowe oblicze legendarnego Forda Mustanga

Pierwszy Ford Mustang został zaprezentowany szerokiej publiczności w 1964 roku. Lata 60-te w Stanach Zjednoczonych to czas rodzącej się miłości do muscle cars – aut, które mają charakter, potrafią zaskoczyć osiągami i sportowym zacięciem. Ford doskonale wpisał się w ten moment, ale w przeciwieństwie do swoich konkurentów stworzył auto, które nie tylko pokazywało prawdziwe sportowe oblicze na drodze, ale i kusiło przystępną ceną. Tak powstała legenda, kultowe auto, które do dzisiaj rozeszło się w ponad 9 mln egzemplarzy.

Już tuż po premierze drzwi salonów samochodowych się nie zamykały, a Ford Mustang trafił do pierwszej piątki najlepiej sprzedających się aut w USA. Pierwszy samochód z logo pędzącego konia wyposażony był w 2,8-litrowy silnik V6 o mocy 105 KM i 3-stopniową skrzynię biegów. Jeszcze w pierwszej generacji wprowadzono do Forda Mustanga silnik V8. Łącznie Ford wyprodukował ponad 1,5 miliona egzemplarzy pierwszej generacji Mustanga. Samochód pokochali nie tylko Amerykanie. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1965, Ford Mustang zajął 3. pozycję. Przez lata potrafił utrzymać zainteresowanie fanów sportowych aut. Stał się legendą, a od pierwszej generacji doczekał się aż 11 odmian silnikowych. Wszystkie dostarczały niesamowitych emocji.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

SUV Ford Mustang Mach-E w pełni elektryczny i pełen innowacji

Teraz legenda wraca jako w pełni elektryczny SUV. Nowy Ford Mustang Mach-E inspirowany kultowym modelem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego świata. Elektryczny SUV Forda pozwala wygodnie podróżować większej liczbie pasażerów, ale to wciąż sportowy samochód, o fantastycznych i niewyobrażalnych osiągach i świetnym prowadzeniu. Mustang Mach-E zyskał napęd 4x4. AWD dostępne jest w wersjach: Mach-E AWD oraz GT. Choć nowy SUV od swojego poprzednika różni się wielkością, to nadal wzrok przyciąga sportowa stylistyka ceniona przez fanów klasyka.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Zachwycają osiągi. Co więcej, Mustang Mach-E GT jest nawet o prawie sekundę szybszy w sprincie do setki niż Mustang spalinowy. Elektryczny Mustang GT wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, które dają w sumie 487 KM mocy i 860 Nm momentu obrotowego, a to przekłada się na 3,7 s do 100 km. Czyni go to najszybszym samochodem produkowanym seryjnie, który był kiedykolwiek oferowany przez Forda w Europie! Spalinowy Mustang GT pomimo podobnej mocy, ze skrzynią automatyczną rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy.

Komfortowy SUV z dużym bagażnikiem

Sportowe emocje idą w parze z komfortem. Elektrycznym SUV-em podróżować może wygodnie kilka osób. Tylna kanapa jest szeroka, a do podsufitki wystarczająco duża odległość, by w podróż można było zabierać nawet wysokie osoby.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Nie brakuje też miejsca na bagaże. Ford Mustang Mach-E oferuje bagażnik o pojemności 519 litrów (mierzone do dachu), a po złożeniu tylnej kanapy rośnie do 1420 litrów. Jeśli miejsca jest zbyt mało, można część bagaży umieścić pod przednią maską.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Przygotowana tam dodatkowa przestrzeń pomieści 81 litrów bagażu, a zdejmowane i zakładane przegródki pozwalają lepiej zarządzać przestrzenią. To dobre miejsce na lodówkę samochodową czy podręczny bagaż.

Mustang Mach-E w pełni elektryczny

Ford Mustang Mach-E odpowiada nie tylko na nowe potrzeby klientów, ale i świata. Idealnie wpasowuje się w ekologiczny trend jako bezemisyjna jednostka, jednocześnie nie idzie na kompromis w kwestii osiągów i zasięgu. Auto w wersjach RWD i AWD dostępne jest ze standardową baterią (75 kWh) lub o zwiększonym zasięgu (98 kWh). Większa pojemność baterii, to jeszcze dłuższy zasięg i jeszcze lepsze osiągi. Te zaskakują w wersji GT dostępnej z baterią o pojemności 98 kWh. W GT wysoki moment obrotowy, sięgający aż 860 Nm to płynne i niezwykle dynamiczne przyspieszenie od zera do prędkości maksymalnej, a moc sięgająca nawet 487 KM i możliwość rozpędzenia się do 100 km/h w zaledwie 3,7 s czyni z elektrycznego Mustanga lidera wśród konkurentów z tego segmentu.

  • Ford Mustang Mach-E RWD, bateria 75 kWh, zasięg 440 km, moc 269 KM, 6,1 s do 100 km/h, 430 Nm
  • Ford Mustang Mach-E RWD bateria 98 kWh, zasięg 610 km, moc 294 KM, 6,2 s do 100 km/h, 430 Nm
  • Ford Mustang Mach-E AWD, bateria 75 kWh, zasięg 400 km, moc 269 KM, 5,6 s do 100 km/h, 580 Nm
  • Ford Mustang Mach-E AWD, bateria 98 kWh, zasięg 540 km, moc 351 KM, 5,1 s do 100 km/h, 580 Nm
  • Ford Mustang Mach-E GT, bateria 98 kWh, zasięg 490 km, moc 487 KM, 3,7 s do 100 km/h, 860 Nm

Osiągi idą w parze z oszczędnościami. Koszt utrzymania auta elektrycznego jest dużo niższy niż takiego auta w wersji silnika spalinowego.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Na jednym ładowaniu, elektrycznym Mustangiem można przejechać nawet 610 km, co czyni go najtańszym SUV-em w utrzymaniu. Według Forda średnia kwota oszczędności wynosi 8537 zł. Jak dokonano obliczeń? Bazując na liczbach: 15 tys. km rocznie, zużycie paliwa 11,8 l/100 km, koszt paliwa 5,76 zł/litr i 0,67 zł/kWh, przy czym wszystkie ładowania odbywają się w domu, a zużycie energii wynosi 16,6 kWh/100 km.

Elektryczne i prestiżowe auto pełne innowacji

Na luksus podróżowania Fordem Mustangiem Mach-E wpływa wygodne i przestronne wnętrze. Elektryczne auto zostało dopracowane w najdrobniejszych detalach. O komfort dbają wygodne, skórzane fotele z funkcją podgrzewania i chłodzenia, a nawet masażu. Zimą szczególnie doceni się podgrzewaną szybę i kierownicę. Niesamowite wrażenia dla uszu zapewnia 10-głośnikowy system audio renomowanej firmy Bang & Olufsen. Zintegrowany z deską rozdzielczą soundbar podkreśla ekskluzywny charakter wnętrza i pozwala cieszyć się niesłychaną głębią i czystością dźwięku. Na luksus podróży elektrycznym Fordem Mustangiem wpływają też innowacyjne rozwiązania. Do samochodu dostać można się za pomocą systemu bezkluczykowego.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

We wnętrzu wzrok przyciąga ogromny, 15,5-calowy dotykowy ekran z systemem SYNC 4. Jego obsługa przypomina obsługę smartfona. System rozpoznaje polecenia głosowe, a dodatkowo uczy się preferencji kierowcy. Dzięki temu dostosowuje wyświetlane treści do potrzeb. Do tego dzięki połączeniu z chmurą ma możliwość regularnego doskonalenia się poprzez dostępne aktualizacje. Mustang Mach-E oferuje bezprzewodowe ładowanie telefonu i szereg funkcji służących bezpieczeństwu, jak system wspomagający omijanie przeszkód, inteligentny układ oświetlenia, system monitorowania martwego pola widzenia czy system zapobiegający kolizjom.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Luksus kryje się także na zewnątrz. Nowoczesny design przyciąga wzrok, a pędzący koń na masce daje wejście do prestiżowego groma posiadaczy Forda Mustanga.

To samochód, który zawsze będzie nowoczesny i na czasie – dbać będą o to aktualizacje. Mustang Mach-E to samochód, który pokazuje, jak będzie wyglądała motoryzacja przyszłości: wygodna, pozwalająca na długo zapomnieć o ładowaniu, ale nadal dostarczająca najlepszych emocji z jazdy.