Motoryzacja przechodzi prawdziwą rewolucję. Musi, bo świat potrzebuje zmian, by mógł służyć kolejnym pokoleniom. Ford nie czeka na przyszłość, już teraz zaprezentował bezemisyjny samochód, wprowadzając elektrycznego Mustanga Mach-E. Auto pozwala nie tylko dbać o środowisko, ale dzięki zaskakującemu zasięgowi także o portfel, a jednocześnie gwarantuje niesamowite osiągi, wysoki komfort podróżowania, luksusowe wyposażenie i innowacyjne rozwiązania. Wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego auta.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Zeroemisyjność elektrycznego Forda Mustanga Mach-E

Ford Mustang Mach-E odpowiada na wyzwania świata. Transport jest odpowiedzialny za znaczną część emisji gazów cieplarnianych w znaczącym stopniu przyczynia się do zmian klimatu. Stąd potrzeba zmian w tym sektorze jest tak silna i stąd stawianie na elektryczne samochody. Są one zeroemisyjne, czyli nie emitują szkodliwych cząstek stałych i tlenku azotu. Unia Europejska chce, by w 2035 roku wszystkie nowe sprzedawane samochody były zeroemisyjne. Zamiast jednak czekać na globalne rozwiązania, można jeździć innowacyjnym autem już teraz. Ford Mustang Mach-E pozwala na płynne przejście w stronę elektromobilności, bez konieczności rezygnowania z długich podróży czy komfortu.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Auto dostępne jest z dwoma rodzajami baterii: standardową o pojemności 75 kWh oraz o zwiększonej pojemności 98 kWh. W zależności od pojemności i wersji elektrycznego auta, oferuje on zasięg nawet do 610 km, co przy codziennej jeździe po mieście, pozwala nawet na 3 tygodnie zapomnieć o ładowaniu. Bateria objęta jest gwarancją do 8 lat lub przejechanych 160 tys. kilometrów.

Świetne osiągi, zaskakujący zasięg

O zasięg na co dzień zupełnie nie trzeba się martwić nie tylko dlatego, że długie dystanse to dla elektrycznego Forda Mustanga żaden problem. Dzięki opcji szybkiego ładowania wystarczy 10-minut, by zwiększyć zasięg Mach-E o 119 km. Na długich trasach cieszą też osiągi. W podstawowej wersji Ford Mustang Mach-E rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 6,1 sekundy, w wersji GT w 3,7 s.! Maksymalny moment obrotowy wynosi od 430 Nm w RWD do aż 860 Nm w wersji GT. To przyspieszenie porównywalne tylko do startu samolotu niezależnie od prędkości.

Dopłaty do auta elektrycznego z programu „Mój elektryk"

To wszystko, jak zawsze w Fordzie, w przystępnej cenie. Do tego kupując Forda Mustanga Mach-E, można skorzystać z programu „Mój elektryk". To rządowy program dofinansowania do zakupu samochodu bezemisyjnego, którego celem jest popularyzacja aut elektrycznych w Polsce. W ramach programu można uzyskać wsparcie w wysokości 18 750 zł. Rodziny posiadające kartę dużej rodziny, otrzymują wyższe dofinansowanie, do 27 tys. zł.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Cena nabywanego auta nie może przekroczyć 225 tys. zł. Nabór wniosków ruszył w lipcu tego roku i potrwa do września 2025 roku.

Darmowe parkowanie w strefach płatnego parkowania i jazda buspasami

Na tym korzyści z zakupy elektryka się nie kończą. Samochody elektryczne są dzisiaj oczekiwane przez państwa. W Polsce ich posiadacze mogą liczyć nie tylko na dofinansowanie w zakupie, ale i konkretne przywileje. Zgodnie z ustawą o elektromobilności, właściciele samochodów elektrycznych mogą parkować za darmo w strefach płatnego parkowania wyznaczonych na drogach publicznych. Co więcej, mogą także poruszać się po całej Polsce po buspasach. Nie jest do tego wymagane żadne dodatkowe oznaczenie samochodu w postaci naklejek czy tablic.  Posiadanie auta elektrycznego pozwala więc nie tylko na realne oszczędności finansowe, ale i oszczędność czasu, umożliwiając jazdę bez stania w korkach.

Zaplanuj trasę podróży z FordPass EV Trip Planner

Ford Mustang Mach-E przenosi elektromobilność na nowy poziom. Elektryczny Ford Mustang nie tylko oferuje zaskakujący zasięg, pozwalając na długie tygodnie zapomnieć o ładowaniu, ale i ułatwia kwestie związane z podróżami. Dzięki aplikacji FordPass można zarządzać ładowaniem z pozycji smartfona: monitorować postęp ładowania, ustawiać harmonogramy, lokalizować stacje ładowania. Opcja FordPass EV Trip Planner pozwala planować podróże w oparciu o aktualny stan baterii i wyświetlając dostępne na trasie punkty ładowania.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Wygodne zarządzanie opcjami dostępnymi w samochodzie zapewnia system SYNC 4A. Pozwala nie tylko na wygodne zarządzanie dostępnymi w aucie opcjami, ale i będzie dostarczał aktualizacje oprogramowania, które sprawią, że Mustang Mach-E będzie stawał się z czasem jeszcze bardziej innowacyjny. To zupełny odwrót od tradycyjnej motoryzacji, gdzie starsze modele nie nadążały za zmianami zachodzącymi w świecie. Mustang Mach-E nie tylko będzie nadążał za zmianami, ale i je wyprzedzał. Nie dość, że elektryczny samochód Forda będzie optymalizowany np. pod względem zużycia energii czy innych dostępnych funkcji, to będzie zyskiwał też nowe. Ford tym samym idzie z duchem Smart Car.

SYNC 4A dostępny jest z poziomu 15,5-calowego ekranu. Duży wyświetlacz wpływa na nowoczesny design i zapewnia wygodną obsługę. System uczy się preferencji i nawyków kierowcy, a następnie automatycznie dostosowuje do nich wyświetlane treści oraz wskazówki związane z jazdą.

Nawigacja systemu SYNC 4A jest na bieżąco aktualizowana za pośrednictwem chmury, co zapewnia dostęp np. do najnowszych wersji map drogowych i do danych o ruchu drogowym. Dostarcza informacji o pogodzie czy publicznych stacjach ładowania, które znaleźć można w okolicy. A tych stale przybywa. Aby było ich jeszcze więcej producenci samochodów, w tym także Ford, stworzyli spółkę Ionity, która ma przyspieszyć rozwój infrastruktury ładującej w Europie. W Polsce Ionity postawiło już 7 stacji.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Sieć Ionity wkrótce ma objąć 400 stacji ładowania i 2400 punktów ładowania przy głównych autostradach Europy. Ładowarki prądu stałego o dużej mocy (150 kW) umożliwiają doładowanie baterii na kolejne 119 km w zaledwie 10 minut.

Fotowoltaika w parze z elektrycznym Fordem Mustangiem

Elektrycznego Forda Mustanga można taż naładować w domu, a jeśli wykorzystuje się fotowoltaikę, jego użytkowanie może być niemal całkowicie bezkosztowe. Ford Mustang Mach-E wyposażony jest w dwa kable służące do ładowania: uniwersalny do ładowania w domu oraz drugi do ładowania na stacjach publicznych prądem zmiennym. Kabel uniwersalny przeznaczony do użytku domowego ma wymienne adaptery, dzięki czemu można go podłączyć zarówno do gniazd domowych, jak i przemysłowych.

Ford Wallbox - Twoja domowa ładowarka samochodów elektrycznych

Ładowanie w domu jest wygodne i szybkie dzięki ładowarce Ford Wallbox. Zapewnia ona większą wygodę i krótszy czas ładowania niż standardowe gniazdko.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W ciągu 1 godziny zwiększa zasięg pojazdu o ponad 55 km, a w ciągu nocy może naładować akumulator na 100 proc. Ładowarka Wallbox została również zaprojektowana tak, aby współpracować z aplikacją FordPass, co pozwala zdalnie zarządzać harmonogramem ładowania. Ford Mustang Mach-E przenosi wygodę na zupełnie nowy poziom.

Tańsza eksploatacja samochodu elektrycznego w porównaniu do konwencjonalnych napędów

Wybór pojazdu elektrycznego pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji. Według Forda średnia kwota oszczędności wynosi 8537 zł. Jak dokonano obliczeń? Bazując na liczbach: 15 tys. km rocznie, zużycie paliwa 11,8 l/100 km, koszt paliwa 5,76 zł/litr i 0,67 zł/kWh, przy czym wszystkie ładowania odbywają się w domu, a zużycie energii wynosi 16,6 kWh/100 km.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Ford Mustang Mach-E pozwala na realne oszczędności, zapewniając jednocześnie jako SUV najwyższy komfort jazdy i najlepsze, nawiązujące do legendy, na której bazuje – osiągi.