Od 3 sierpnia można czerpać jeszcze więcej sportowych emocji. Nordic Entertainment Group (NENT Group) uruchomiła w naszym kraju serwis streamingowy Viaplay. Platforma podbiła już kraje nordyckie, teraz kolej na Polskę.

Poziom, jakiego w Polsce jeszcze nie było

Viaplay oferuje dostęp do czterech kategorii programów: ponad 70 treści oryginalnych Viaplay Originals, seriali i filmów, programów dla dzieci oraz transmitowanych na żywo najważniejszych wydarzeń sportowych. Wydarzenia sportowe będą pokazywane z udziałem polskich komentatorów oraz z wykorzystaniem stworzonego w Warszawie studia sportowego.

 

Zmagania sportowców można oglądać w dowolnym miejscu, czasie i na prawie każdym urządzeniu. Viaplay zapewnia możliwość jednoczesnego korzystania z platformy kilku użytkownikom na różnych urządzeniach, w jednym gospodarstwie domowym. Dostęp do Viaplay kosztuje 34 zł miesięcznie. Subskrypcję będzie można w każdej chwili anulować, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Na start przygotowano promocję – serwis można wypróbować bezpłatnie przez 30 dni.

Od Bundesligi, Ligi Europy, po Premier League

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Już od tego sezonu wyłącznie na platformie Viaplay będzie można obejrzeć rozgrywki piłkarskiej Bundesligi z udziałem supergwiazdy Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego. NENT Group oraz Bundesliga zawarły historyczną umowę, przedłużającą prawa do transmisji meczów na dziewięciu rynkach, w tym Polsce, aż do 2029 roku. Podpisane porozumienie jest najdłuższą tego typu umową dotyczącą praw medialnych, jaką kiedykolwiek zawarła Bundesliga. Umowa obejmuje również wyłączne prawa do transmisji meczów Superpucharu Niemiec oraz spotkań barażowych decydujących o awansie do Bundesligi. Viaplay w każdym sezonie pokaże na żywo ponad 300 spotkań w ramach tych rozgrywek.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Od tego sezonu serwis Viaplay umożliwi także dostęp do transmisji spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Liga Konferencji Europy UEFA to zupełnie nowe europejskie rozgrywki klubowe, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Szansę na występ w nich mają  te polskie kluby, które zakończą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na miejscach 2. oraz 3., a także zdobywca Pucharu Polski. W ciągu 15 tygodni będzie można obejrzeć 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Od 2022 roku Viaplay pokaże także wszystkie  spotkania angielskiej Premier League. Co tydzień polscy kibice będą mogli śledzić rywalizację złożonych z gwiazd oraz znanych na całym świecie zespołów, takich jak Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Tottenham Hotspur, Chelsea, Leicester City, Everton oraz West Ham United. Do tego obejrzeć będzie można mecze najważniejszych europejskich kobiecych lig piłkarskich, kwalifikacje drużyn afrykańskich do piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA 2022, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023, mecze Copa América 2024.

Nie tylko piłka nożna

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Na Viaplay każdy fan sportu znajdzie coś dla siebie. Obejrzeć będzie można wyścigi W Series, 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring oraz Ferrari Challenge, rozgrywki golfowe US Open, spotkania piłki ręcznej Bundesligi, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje snookera, pool bilarda, dartów PDC, a od 2023 roku również wyścigi Formuły 1. Platforma streamingowa Viaplay będzie za dwa lata wyłącznym domem Formuły 1 w Polsce.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W sezonach 2023, 2024 oraz 2025, serwis będzie transmitował na żywo zarówno wszystkie wyścigi Formuły 1, jak i kwalifikacje oraz sesje treningowe. W każdym sezonie, cztery wydarzenia pokazywane na żywo, a także pełny pakiet skrótów ze wszystkich wydarzeń, będą w Polsce dostępne bezpłatnie.

Z komentarzem i własnym studiem

Sportowe transmisje na Viaplay będą prowadzone z wykorzystaniem własnego studia oraz przy udziale polskich komentatorów i ekspertów. – Nie chcemy tylko pokazywać wydarzeń sportowych, ale także o nich opowiadać, ponieważ sport jest bardziej interesujący, jeśli wie się o nim więcej – mówi Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.

Każdy mecz, niezależnie czy będzie to spotkanie Bundesligi, Ligi Europy UEFA, czy Ligi Konferencji Europy UEFA, będzie prezentowany w ciekawy sposób. – Na bardzo wiele spotkań wyślemy swoich dziennikarzy, a przed i po każdym wydarzeniu, subskrybenci Viaplay będą mogli zapoznać się z fachowymi analizami naszych lokalnych ekspertów. Nasze transmisje oraz studia meczowe będą realizowane przez niezwykle profesjonalny polski zespół, który na początku będzie składał się z ok. 40-60 osób – w skład tej grupy wejdą zarówno prowadzący i komentatorzy, jak i specjaliści odpowiedzialni za obsługę studia – mówi Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.

W ramach budowania zespołu Viaplay w Polsce, który kierowany jest przez Pawła Wilkowicza, wciąż poszerzany jest skład redakcji sportowej. W najbliższym sezonie ekspertem Viaplay będzie m.in. Łukasz Piszczek, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w XXI wieku, były reprezentant kraju, finalista Ligi Mistrzów, przez 11 ostatnich sezonów obrońca Borussii Dortmund. Będzie on analizował w studiu najważniejsze mecze Bundesligi, ma pojawiać się również przy niektórych spotkaniach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Komentatorami spotkań piłkarskich będą natomiast niezwykle doświadczeni i doskonale znani polskim kibicom dziennikarze m.in. Mateusz Borek, Rafał Wolski oraz Tomasz Urban.

Na komputerze, telewizorze albo telefonie

Dzięki Viaplay sportowe emocje będzie można czerpać w każdym miejscu: w domu, podróży, a nawet na pikniku ze znajomymi. Dostęp do platformy Viaplay będzie oferowany poprzez bezpośrednią subskrypcję oraz za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Serwis dostępny jest w szerokiej gamie urządzeń oraz platform, takich jak telewizory smart marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL; smartfony i tablety wyposażone w systemy operacyjne iOS oraz Android; urządzenia Chromecast oraz Apple TV, konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One, a także komputery PC oraz Mac. Wejdź na viaplay.pl i dowiedz się więcej.