Wyruszyliśmy na poszukiwanie kierunku, który nie tylko spełni, ale i przekroczy wysokie oczekiwania. I udało nam się go znaleźć - Chorwacja! Perła Morza Śródziemnego ma wszystko, czego potrzebujesz, aby po urlopie poczuć się naprawdę jak nowy - od relaksu w ukrytych zatoczkach, które powodują przypływ serotoniny, po bogatą i modną ofertę skierowaną do wszystkich, którzy szukają nowych doświadczeń i bodźców.

Grand Park Hotel RovinjGrand Park Hotel Rovinj 

Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których uważamy, że wakacje w Chorwacji to naprawdę dobry pomysł:

  1. Poranne spacery po ulicach Rovinj - Niezależnie od tego, czy nocujesz w jednym z luksusowych hoteli, takich jak Grand Park Hotel i Monte Mullini, designerskim Lone, rodzinnym hotelu Amarin, czy jesteś gościem pięknych kempingów, poranny spacer po Rovinj jest nieodłączną atrakcją, którą zdecydowanie polecamy. Stare miasto Rovinj jest tętniącym życiem miejscem, gdzie najlepiej można poznać bogatą przeszłość tego średniowiecznego miasta, jak i charakter gospodarzy. Przejdź przez drzwi Balbi, wejdź do kościoła św. Eufemii, a w drodze powrotnej zatrzymaj się na rynku lub u lokalnych rzemieślników, by kupić autentyczną pamiątkę. Zwiedzanie polecamy zakończyć na tarasie Hotelu Adriatic, gdzie przy drinku możesz rozkoszować się radosną atmosferą miasta.
  2. Relaks na pięknych plażach wokół Vrsar - Vrsar to piękne istryjskie miasto znane z czystego, błękitnego morza i kojących lasów rozciągniętych wzdłuż całego wybrzeża. Jeśli przyjechałeś na wakacje, aby naprawdę się zrelaksować, znajdź swoją plażę, a odnajdziesz wspaniałe uczucie spokoju i wolności. Oprócz wypoczynku, we Vrsarze można znaleźć wiele sposobów na utrzymanie aktywności fizycznej - od zadbanych ścieżek rowerowych (jeśli przyjeżdżasz na wakacje rowerem, polecamy Hotel Pineta, który jest przystosowany do turystyki rowerowej), odkrytych basenów (szczególnie interesujący zlokalizowany jest na terenie ośrodka Belvedere), szkół pływania i nurkowania, po korty tenisowe i inne boiska na terenie pięknych kempingów.
  3. Jazda po winnych i oliwnych drogach w głębi półwyspu - Oliwa z oliwek jest silnie związana z codziennym życiem wielu pokoleń mieszkańców Istrii i jako taka stanowi integralną część tożsamości tego półwyspu. A fakt, że Istria sześciokrotnie została uznana za najlepszy region uprawy oliwek na świecie, najlepiej opisuje, jak wiele uwagi i szacunku poświęca się temu wartościowemu produktowi. Jeśli jednak zajrzysz do interioru Istrii, znajdziesz tam nie tylko najwyższej jakości producentów oliwy z oliwek, ale także liczne małe, wysoko nagradzane winnice, których wina odzwierciedlają klimat tej niesamowitej okolicy. Podróż do centrum wyspy może okazać się bardziej interesująca niż się spodziewałeś.
  4. Spływ kajakowy w Kanale Limskim i trekking przez las Kontija - Kanał Limski to naturalna atrakcja o długości aż 11 kilometrów, do której można dotrzeć samochodem lub zorganizowaną wycieczką łodzią. Wierzymy, że najlepiej doświadczysz tego miejsca, jeśli usiądziesz w kajaku i wyruszysz na poszukiwanie przygód. Jeśli jednak wolisz piesze wędrówki, załóż plecak i wyrusz przed siebie, by odkryć sekrety okolicznych lasów Kontiji, gdzie znajduje się wiele historycznych zabytków.
  5. Odkryj mury Dubrownika - Mury Dubrownika są naprawdę wyjątkową atrakcją – jest to jeden z najlepiej zachowanych zabytków fortyfikacyjnych na świecie. Spacer po nich zabierze Cię z powrotem do złotego wieku miasta, które kiedyś było ważną i bogatą republiką. Jednak Dubrownik to o wiele więcej niż tylko mury. To także naturalne plaże, lokalna gastronomia czy Stradun - jedna z najsłynniejszych głównych ulic na świecie. To również przynoszące niezbędny spokój zakwaterowanie w hotelach lub luksusowych apartamentach położonych w odległości zaledwie kilku minut drogi wzdłuż olśniewającej Riwiery Dubrownika.

DubrovnikDubrovnik 

Bez względu na to, jaki rodzaj wakacji preferujesz, w Chorwacji znajdziesz idealną równowagę pomiędzy aktywnością i relaksem. Oba te elementy sprawią, że po letnim urlopie poczujesz się jak nowo narodzony.

Family Hotel AmarinFamily Hotel Amarin 

RovinjRovinj