Lenovo ThinkPad T14s mocno namieszał na rynku ultrabooków biznesowych, zaskakując designem i zastosowanymi rozwiązaniami. To sprzęt skierowany do osób, które dużo pracują na laptopie, bardzo często się z nim przemieszczają i potrzebują wytrzymałego i wygodnego sprzętu jednocześnie. Lenovo zadbało przede wszystkim o komfort użytkowania. Ultrabook jest lekki, bardzo wydajny, niezwykle wytrzymały, a do tego wyposażony w technologie pozwalające czerpać nie tylko przyjemność z pracy, ale i rozrywkę po godzinach.

Mała waga, duże możliwości

ThinkPad T14s waży zaledwie 1,27 kg. Wzrok przykuwa smukła obudowa – dostępna w kolorach czerni bądź srebra, której charakteru dodają elementy czerwone. Laptop jest solidnie wykonany, a dzięki aluminiowej konstrukcji, bardzo stabilny. Lenovo zapewnia, że przetrwa nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach: od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia. O ile arktyczne lody czy pustynne burze nie zdarzają się na co dzień, o tyle o zalanie czy upuszczenie sprzętu, zwłaszcza jeśli się z nim dużo przemieszcza i podróżuje, wcale nietrudno. ThinkPad T14s odpowiada na potrzeby osób, które często zmieniają środek transportu i miejsce pracy, ale też nie mają czasu i możliwości szczególnie troszczyć się o komputer. Potrzebują więc rozwiązania na różne warunki, nie martwiąc się o zawodność sprzętu. Lenovo zapewnia, że ultrabook został przetestowany pod kątem zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej. Przeszedł ponad 200 testów jakościowych, które gwarantują działanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo ThinkPad T14s

Zdecyduj, czego potrzebujesz

ThinkPad T14s to laptop, którego można zaprojektować samodzielnie. Potrzebujesz ekranu dotykowego, a może tradycyjnego? Lenovo daje do wyboru różne opcje ekranów o przekątnej 14 cali. Do wyboru mamy aż 5 możliwości: IPS, FHD (1920 x 1080, 250 nitów), dotykowy IPS, FHD (1920 x 1080, 300 nitów), niskonapięciowy IPS, FHD (1920 x 1080, 400 nitów), IPS, dotykowy z PrivacyGuard, FHD (1920 x 1080, 500 nitów) oraz IPS, 4K HDR UHD (2560 x 1440, 500 nitów) z Dolby Vision™. Wybór powinien być kierowany potrzebami. Jeśli zależy ci, by laptop jak najdłużej działał na baterii, wybierz niskonapięciowy panel FHD, a jeśli bardziej niż na długiej żywotności baterii zależy ci na spektakularnym obrazie, z doskonale oddanymi detalami, kolorami i zwiększoną jasnością, wybierz panel 4K z technologią IPS HDR Dolby Vision™. 

Bo wygoda jest najważniejsza

Lenovo zadbało o wygodę użytkowania nie tylko jeśli chodzi o dowolność konfigurowania matrycy, ale i wyposażając ultrabooka w szereg innych rozwiązań. Najważniejszym jest bateria. W zależności od konfiguracji oraz warunków użytkowania, laptop pracuje na baterii do 21 godzin. Nie ma jednak obaw, jeśli baterii zabraknie przed ważnym spotkaniem czy telekonferencją. Dzięki opcji szybkiego ładowania, można w ciągu godziny zwiększyć zapas energii od 0 do 80 proc. Przerwa na lunch wystarczy więc, by przygotować sprzęt do nowych biznesowych wyzwań. Za wydajność laptopa odpowiada procesor Intel Core i7 10. generacji z 6 rdzeniami. Dodatkowo na pokładzie znajduje się do 32 GB pamięci RAM i zintegrowany układ graficzny. Jeśli dużo pracujesz z domu, docenisz obecność asystenta głosowego Cortana Premium. Ta opcja pozwala wydawać polecenia laptopowi T14s z drugiego końca pokoju. Dwa mikrofony dalekiego zasięgu umożliwiają wybudzenie urządzenia prostą frazą, jeżeli pokrywa laptopa jest otwarta. Za pomocą komend głosowych, można szybko znajdować pliki czy pozycje kalendarza, można też przełączać urządzenie do stanu wstrzymania, aby wydłużyć czas działania baterii. Obecność dwóch mikrofonów sprawdza się też podczas rozmów wideo. Nie musisz zbliżać się maksymalnie do laptopa, by być dobrze słyszanym. Równie dobrze możesz stanąć kilka metrów od urządzenia.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo ThinkPad T14s

Chroń prywatność

Pracę usprawnia też zastosowanie nowych klawiszy do sterowania połączeniami. Klawisze funkcyjne F9-F11 umożliwiają odbieranie, nawiązywanie i kończenie połączeń. To, co się przydaje w pracy, to również białe podświetlenie LED, które pozwala wygodnie wykonywać zdania w nocy czy przy słabym oświetleniu. Lenovo nie zapomniało o bezpieczeństwie. ThinkPad T14s oferuje ochronę ThinkShield, dzięki której zawartość ekranu widoczna jest tylko dla użytkownika laptopa. Opcjonalny panel PrivacyGuard zawiera wbudowany elektroniczny filtr, który zmniejsza kąt widzenia wyświetlacza tak, że osoby patrzące z boku widzą jedynie czarny ekran. Dostępne oprogramowanie PrivacyAlert współpracuje natomiast z kamerą na podczerwień, aby informować użytkowników o osobach zaglądających przez ramię i włączać filtr PrivacyGuard. Bezpieczeństwu danych sprzyja również zastosowany w laptopie dotykowy czujnik linii papilarnych Match-on-Chip.

Bądź zawsze online

Jeśli dużo się przemieszczasz i pracujesz w różnych miejscach, zaskoczy cię możliwość zastosowania w laptopie karty LTE-A WWAN. Zapewnia ona łączność z internetem wszędzie tam, gdzie działają sieci komórkowe. Nie trzeba się więc martwić dostępnością sieci Wi-Fi, zasięgiem czy bezpieczeństwem sieci, jeśli korzysta się z niej poza domem. Wystarczy włożyć do laptopa kartę SIM i korzystać z internetu, bez konieczności włączania w telefonie udostępniania danych. Z ThinkPad T14s nie trzeba martwić się o wiele rzeczy, które dotąd pochłaniały sporo czasu. Docenisz wygodę mobilnej pracy, a po pracy zrelaksujesz się, oglądając filmy czy grając w ulubione gry. ThinkPad T14s i w tym zakresie nie zawodzi. Jeśli więc szukasz laptopa, który pozwoli na wydajną, cichą, bezpieczną i wygodną pracę i który nie zawiedzie nawet podczas pracy w ekstremalnych warunkach, jak np. niskie temperatury, Lenovo ThinkPad T14s spełni twoje oczekiwania.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo ThinkPad T14s