W tym roku wybór świątecznego prezentu będzie trudniejszy niż kiedykolwiek. Potrzeby nasze i bliskich są ograniczone, bo, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, większość czasu spędzamy w domach. Ale i domowa rozrywka może świątecznie zainspirować. To, co przyda się każdemu domatorowi, to głośnik z prawdziwego zdarzenia, który pozwoli czerpać nowe emocje podczas oglądania filmów, seriali, słuchania muzyki czy grania w gry. A jeśli nasi bliscy to fani nowoczesnego desigu, wybór może być tylko jeden – soundbar Sonos Arc.

Materiały PartneraMateriały Partnera Sonos

Designerski gadżet

Sonos Arc to nowoczesny sprzęt klasy premium, który przyciąga wzrok smukłą obudową. Ma podłużny, owalny kształt, dzięki czemu bardzo dobrze komponuje się z telewizorami. Najlepiej wygląda umieszczony pod odbiornikami – można położyć go na komodzie, można zawiesić bezpośrednio pod telewizorem za pomocą odpowiedniego uchwytu. Podłączenie do telewizora odbywa się za pomocą złącza HDMI eARC lub ARC.  Sonos Arc dostępny jest w dwóch, matowych wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej, co pozwala dobrać go do charakteru wnętrza czy koloru telewizora. Urządzenie zostało pokryte zaokrągloną o 270 stopni maskownicą i łagodną, gładką obudową. Naprawdę świetnie się prezentuje.

Materiały PartneraMateriały Partnera Sonos

Strojony przez inżynierów nagrodzonych Oscarami

Najważniejsze jednak skrywa we wnętrzu. Arc to pierwszy produkt marki Sonos wspierający technologię Dolby Atmos. Ta technologia to najpopularniejszy obecnie format dźwięku przestrzennego, do niedawna oferowany tylko w kinach. Obecnie treści zgodne z tym standardem można już znaleźć w ponad 25 usługach streamingu wideo. Dolby Atmos przypisuje różne dźwięki do określonych miejsc w pomieszczeniu, a nie do kanałów. Dzięki temu zapewnia bardziej realistyczne wrażenia. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, Sonos Arc automatycznie dostosowuje profil dźwięku do ustawienia kina domowego, rodzaju i źródła odtwarzanych treści oraz systemu stereo, Dolby Digital 5.1 lub Dolby Atmos.

Dolby Atmos działa w Arc dzięki 11 wydajnym głośnikom, skierowanych w różnych kierunkach, w tym dwóm w górę dla efektu audio 3D. Z 11 głośników aż 8 to głośniki niskotonowe, zapewniające bogaty bas i czysty wokal. Pozostałe 3 to głośniki wysokotonowe ustawione pod precyzyjnie dobranym kątem, dzięki czemu wypełniają dźwiękiem całe pomieszczenie. W strojeniu Arc brał udział zespół nagrodzonych Oscarami inżynierów dźwięku. Udało im się tak zaprojektować urządzenie, by wiernie eksponowało ludzki głos. Dodatkowo w soundbarze zastosowano technologię Trueplay, która sprawia, że dźwięk urządzenia dostraja się dynamicznie do akustyki przestrzeni. A efekt jest jeszcze lepszy, bo Trueplay bierze też pod uwagę dźwięk poziomy i pionowy, zapewniając wsparcie dla audio 3D.

Materiały PartneraMateriały Partnera Sonos

Sterowanie głosem

Soundbarem Arc można wygodnie sterować za pomocą smartfona. Nowa aplikacja Sonos, oparta o drugą generację oprogramowania producenta, pozwala m.in. na korzystanie z funkcji poprawy jakości odtwarzanej mowy (Speech Enhancement), sprawiając, że wśród dźwięków akcji słychać nawet najcichszy dialog. W aplikacji skorzystać można także z trybu nocnego (Night Sound), który tłumi głośne dźwięki np. eksplozji. Arc można również kontrolować pilotem telewizora lub głosowo. Urządzenie jest kompatybilne z Amazon Alexa, Asystentem Google oraz Apple AirPlay 2.

Materiały PartneraMateriały Partnera Sonos

Nie tylko do telewizora

Soundbar Sonos Arc został zaprojektowany do użytku z telewizorem, zapewniając kinowe doznania podczas oglądania filmów i seriali czy dostarczając dodatkowych emocji podczas grania w gry. Równie dobrze można go jednak używać jako głośnika do odtwarzania muzyki z innych źródeł. Ekosystem Sonos ma dostęp do ponad 100 serwisów streamingowych z muzyką, audiobookami, radiem. Sonos Arc może być też elementem domowego multi-roomu. Może przesyłać dźwięki do znajdujących się w innych pomieszczeniach głośników Sonos Sub czy pary głośników One SL, pozwalając cieszyć się dobrą muzyką w każdym zakątku domu lub słuchać ulubionej książki podczas sprzątania kolejnych pomieszczeń.

Wyjątkowo szeroka scena dźwiękowa, zaskakujący bas, a do tego intuicyjne sterowanie za pomocą aplikacji czy głosu w połączeniu z nowoczesnym designem sprawiają, że Sonos Arc to gadżet, który nie rozczaruje. Jeśli szukamy na święta prezentu z górnej półki, takiego, który urozmaici bliskim czas spędzany w domu, soundbar to wybór idealny.

Materiały PartneraMateriały Partnera Sonos