Na etapie wstępnych badań nad produktem, przeanalizowano dostępne na rynku komponenty i technologie stosowane w medycynie do usuwania z powietrza wirusa wywołującego COVID-19. W efekcie do produkcji została skierowana unikalna hybryda łącząca w sobie zalety wysokosprawnych  filtrów HEPA H13+  HEPA H14  (stosowanych do filtracji powietrza  w salach operacyjnych), lampy UV-C (stosowanej do sterylizacji sal operacyjnych i pomieszczeń medycznych) oraz miedzi uniemożliwiającej długą żywotność wirusa.

Lautus jest Polskim produktem przeznaczonym do dekontaminacji powietrza, co oznacza, że eliminuje zagrożenie mikrobiologiczne (wirusy, kolonie bakterii) w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Urządzenia zostałyprzetestowane  zarówno w niezależnych laboratoriach jak i w warunkach klinicznych (sala operacyjna, pomieszczenie socjalne dla Lekarzy). 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Venture Industries

Ze względu na swoją unikalną specyfikę Lautus przeszedł m.in.:

  • badanie zagrożenia promieniowaniem UV wg PN-EN 62471:2010 w wyniku, którego zakwalifikowano urządzenie do grupy ryzyka RG0 (dopuszczenie do pracy w obecności ludzi)
  • ambulatoryjne badanie skuteczności  dezynfekcji powietrza  metodą  aspiracyjną, które  wykazało  redukcję zawartości drobnoustrojów w badanym powietrzu o ponad  94%
  • kliniczne badanie czystości biologicznej powietrza na szpitalnej sali operacyjnej wykonane metodą zderzeniową, które wykazało redukcję zawartości kolonii bakterii o ponad 91%

Hybryda jest urządzeniem w pełni mobilnym i gotowym do pracy, co umożliwia jego zastosowanie w miejscach, gdzie nie ma możliwości przewietrzenia pomieszczeń, a w których występuje ryzyko zachorowania na COVID-19, takich jak np. szpitale polowe.

Lautusy z powodzeniem  pracują na oddziałach szpitalnych, również w  środowisku obciążonym SAR COV-2 (Intensywna Terapia Covid-19),  gdzie skutecznie redukują zagrożenie zachorowania naCovid-19 personelu medycznego.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Venture Industries

 Hybrydowy oczyszczacz do dekontaminacji powietrza powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie występuje przepływ czynnika ludzkiego lub została potwierdzona obecność SAR-COV-2 np. izby przyjęć (SOR), gabinety zabiegowe i lekarskie, szpitale tymczasowe, sale szpitalne, domy opieki, ośrodki zdrowia, poczekalnie, banki, sklepy, gabinety stomatologiczne oraz weterynaryjne, salony fryzjerskie i salony piękności, siłownie itp.

 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Ventures