Dom to jedyne takie miejsce na świecie. Urządzony z najwyższą dbałością o każdy szczegół, "szyty na miarę" indywidualnych potrzeb i pragnień. Tworzony z troską o środowisko naturalne.

Proekologiczne materiały i urządzenia to dziś nie tylko moda, ale coraz częściej wymóg prawny. By cieszyć się niezwykłym widokiem żywego ognia w domu, oprócz wzornictwa i kolorystyki należy wziąć pod uwagę przepisy Unii Europejskiej dotyczące ekologii. By przez długie lata korzystać z ciepła płynącego z kominka, warto już dziś zadbać o to, by urządzenie spełniało wszystkie normy prawa unijnego oraz krajowego. Sprawdź, co proponuje polski producent – marka Kratki.

W domowym zaciszu

Widok tańczących płomieni ognia koi zmysły, uspokaja i wycisza. Przyjemne ciepło zaprasza do świata błogiego relaksu. Dlatego ulubionym miejscem domowników jest zawsze przestrzeń wokół kominka. Centralny punkt domu, w którym panuje przytulna atmosfera i niepowtarzalny klimat. Roztańczone płomienie ognia w nowoczesnej oprawie ujmują ponadczasowym pięknem żywiołu, dlatego perfekcyjnie pasują do każdej stylistyki wnętrza. A bogactwo wzorów i kolorów w portfolio polskiej marki Kratki sprawia, że wachlarz możliwości aranżacyjnych jest naprawdę ogromny! A na co jeszcze oprócz designu, warto zwrócić uwagę wybierając kominek do domu?

materiał promocyjny partnera
materiał promocyjny partnera 

Efektywne ogrzewanie z ekologią w tle

W sercu domu nie może panować nieprzyjemny chłód, dlatego tradycyjne kominki nie tylko cudownie się prezentują czarując ogniem i różnorodnością obudowy z kamienia, drewna czy spieków kwarcowych, ale także stanowią efektywne źródło ogrzewania. Ciepło płynące z kominka jest doskonałym uzupełnieniem centralnego ogrzewania w chłodne wieczory jesienią i zimą. A w przypadku awarii systemu ciepłowniczego to kominek zadba o to, by w domu panowało przytulne ciepło: najbliżsi nie odczuwali zimna, a najmłodsi nie bali się ciemności. Wśród zalet kominków tradycyjnych warto podkreślić również ich ekologiczny charakter. Urządzenia marki Kratki spełniają kryteria Ekoprojektu – czyli specjalne normy dotyczące emisji pyłów, tlenków: azotu i węgla, które mają za zadanie ograniczyć ilość szkodliwych substancji doprowadzanych do atmosfery oraz poprawić ekologiczność nowych produktów wprowadzanych na rynek unijny. Przepisy zaczną w Polsce obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, które dotyczyć będą kominków, piecyków oraz kuchni.  Za niespełna dwa lata będą mogły być użytkowane tylko takie modele, które zgodnie z rozporządzeniem KE spełnią wszystkie restrykcyjne wymagania dotyczące emisji cząstek stałych, gazowych związków organicznych, tlenków węgla i azotu oraz granic efektywności energetycznej. Upraszczając, ekologiczne kominki mają działać tak, by ich eksploatacja nie wiązała się z negatywnym wpływem na środowisko naturalne.

materiał promocyjny partnera
materiał promocyjny partnera 

Kominki oznaczone certyfikatem EcoDesign spełniają normy dotyczące sezonowej efektywności grzewczej. To nowoczesne urządzenia, które w połączeniu z dobrej jakości suchym drewnem dają gwarancję efektywnego i ekologicznego ogrzewania. Eksploatacja ekologicznych urządzeń grzewczych to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim troska o jakość powietrza, którym oddychamy. 

„Produkty z certyfikatem ECODESIGN są już dostępne w naszej ofercie od kilku lat i stale pracujemy nad jak najwyższą jakością ekologicznych kominków, które produkujemy. Urządzenia przyjazne środowisku naturalnemu to rozwiązanie pod każdym względem doskonałe. Ekologiczne kominki łączą w sobie nowoczesne wzornictwo, dopracowaną w każdym detalu funkcjonalność, no i oczywiście są przyjazne dla środowiska. Dlatego jestem przekonany, że takie urządzenia to dobry kierunek rozwoju” – przekonuje Bartosz Piechnik, Kierownik Działu Badawczo Rozwojowego z firmy Kratki.pl.

materiał promocyjny partnera
materiał promocyjny partnera