ThinkBook 13s to flagowy model nowej serii laptopów biznesowych Lenovo. Jak przystało na przewodnika serii, zaskakuje nie tylko możliwościami, ale i designem. To 13-calowy ultrabook obudowany aluminium. Jest solidny i stabilny, a dzięki nowatorskim zawiasom, można go odgiąć o 180 stopni, całkowicie do płaskiej pozycji. Nie ma przy tym obaw o uszkodzenia. Producent dodatkowo wzmocnił zawiasy stopą cynku i przetestował 25 tys. razy, by sprostały oczekiwaniom najbardziej aktywnych użytkowników, często dostosowujących układ ekranu do pozycji, jaką przyjmują. To ważne dla studentów, którzy w ciągu dnia wielokrotnie zmieniają sale zajęciowe, za każdym razem dostosowując układ ekranu. Studenci docenią też wagę sprzętu. ThinkBook 13s waży zaledwie 1,4 kg.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo

Jasny obraz o większym kontraście

Ultrabook wyposażony jest w matowy wyświetlacz. Wąskie, 5,5-milimetrowe ramki sprawiają, że jest nie tylko atrakcyjny, ale i funkcjonalny. O świetny obraz dba rozdzielczości FHD wyposażona w technologię HDR Dolby Vision. Dzięki niej obraz jest jaśniejszy, o większym kontraście i szczegółowości oraz z wyjątkowo wiernie odtworzonymi kolorami. To też dobra wiadomość dla osób, które po pracy czy między zajęciami wykorzystują laptopa do czerpania rozrywki. Oglądanie filmów, granie w gry czy słuchanie muzyki nie rozczarowuje. Dwa głośniki zapewniają czysty, głęboki i przyjemny w odbiorze dźwięk. Sprzęt od Lenovo może też zostać skonfigurowany z niezależną grafiką – AMD Radeon 540X z 2 GB własnej pamięci, zwiększając tym samym swoje możliwości.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo

Praca może być łatwiejsza

Lenovo ThinkBooka 13s powstał, by ułatwiać i przyspieszać wykonywanie obowiązków służbowych czy robienie notatek. Laptop dzięki procesorowi Intel®Core™ i7 8. generacji oraz nawet 16-gigabajtowej pamięci, pracuje niezwykle szybko i płynnie. ThinkBooka 13s włącza się w mgnieniu oka dzięki czytnikowi linii papilarnych umieszczonych w przycisku uruchamiania. To system doskonale znany ze smartfonów. Wystarczy jedno kliknięcie, by móc rozpocząć pracę na laptopie. Korzystanie z laptopa przyspiesza też wiele innych funkcji zastosowanych przez producenta. Wspomnieć wypada choćby o klawiszach szybkiego dostępu, które umożliwiają wygodne odbieranie i kończenie połączeń w Skype. Dodatkowo komputer w mniej niż pół sekundy wybudza się ze stanu uśpienia, a będąc w nim – umożliwia słuchanie muzyki. Pomocą w codziennych zadania służy asystentka głosowa Cortana. Dzięki niej można na przykład słownie wybudzić laptopa z uśpienia.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo

Bezpieczeństwo i wydajność

Lenovo nie zapomniało o bezpieczeństwie danych. Służy temu nie tylko czytnik linii papilarnych, ale i szereg innych wbudowanych zabezpieczeń chroniących informacje zapisane na komputerze. Dedykowany układ Trusted Platform Module (dTPM) szyfruje dane i współdziała z funkcjami zabezpieczeń Windows 10. Dodatkowo ultrabook wyposażony jest w

osłonę kamery, która blokuje obiektyw, aby nikt niepowołany nie miał wglądu w to, co robimy na komputerze. Osłonę można nałożyć ręcznie, wystarczy w tym celu przesunąć palcem po specjalnie do tego przygotowanej suwnicy, która współgra z obudową, nie rzucając się w oczy.

Materiały PartneraMateriały Partnera Lenovo

Nawet 11 godzin na baterii

Nie sposób nie wspomnieć o wydajności ThinkBooka 13s. Ta ma w przypadku studentów ma bardzo duże znaczenie, bo w salach zajęciowych nie zawsze uda się znaleźć gniazdko. Laptop Lenovo działa na baterii do 11 godzin po jednym naładowaniu. A jeśli energii zabraknie, technologia RapidCharge zapewni jej 80-procentowe uzupełnienie w ciągu zaledwie godziny. Dzięki temu podczas godzinnej przerwy w zajęciach można przygotować baterię na ponad 9 godzin pracy. ThinkBook 13s pozwala pracować w różnych, czasem ekstremalnych warunkach. Przeszedł liczne testy jakości i niezawodności, między innymi odporności na zalanie nawet 60 cm3 wody, ekstremalną temperaturę i wibracje. Ułatwi też pracę w nocy czy przy słabym oświetleniu, bo producent zadbał o podświetlaną klawiaturę. Lenovo ThinkBook 13s to laptop, który sprawi, że wykonywanie zadań będzie szybsze i prostsze, a mobilność stanie się przyjemnością.