Co to za składnik, który potrafi odmłodzić skórę?

Unikalny opatentowany składnik Protinol™ jest pochodną naturalnego aminokwasu, obecnego w skórze. Nasi naukowcy pracowali nad jego powstaniem wiele lat, z doskonałym skutkiem: innowacyjna substancja aktywna pomaga przywrócić stan skóry sprzed 7 lat (co wiadomo na podstawie testów z użyciem trójwymiarowego modelu tkanki), odbudowując prawidłowy poziom kolagenu w skórze. Coś co wydawało się niemożliwe, dziś jest realne. Protinol™ to kluczowy składnik siedmiodniowej kuracji w ampułkach Anew Skin Reset Plumping Shots Avon, która w spektakularny sposób odmładza skórę. Jesteśmy z naszego wynalazku bardzo dumni - takiej technologii nie ma żadna inna firma kosmetyczna.

Na czym polega fenomen jej działania?

Protinol™, w odpowiednim stężeniu i formule, pobudza naturalny proces powstawania kolagenu. Mamy go z upływem lat coraz mniej, co jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Utrata sprężystości, coraz bardziej widoczna siatka linii i zmarszczek, wszystko to zaczyna być widoczne już po 25. roku życia. Genialne działanie Protinolu™ polega na zdolności przywracania i utrzymywania proporcji dwóch istotnych typów kolagenu: I i III. To ważne, bo poziom kolagenu typu I zaczyna spadać po 20 r. życia. Kolagen III zaczynamy tracić już we wczesnym dzieciństwie. Protinol™ blokuje ponadto procesy niszczące nowo powstały kolagen.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera AVON

Za przełomowym składnikiem stoją liczne badania?

Tak, korzystny wpływ na skórę potwierdziły badania in vitro (w laboratorium) oraz in vivo, polegające na nałożeniu na skórę probantek prostej formuły z substancją aktywną. Po 4 tygodniach pobieraliśmy komórki skóry (biopsja) do szczegółowych badań - histologii i mikroskopii. Mamy dowody, że Protinol™ jest silnym bodźcem, który działa w każdej warstwie skóry właściwej, wzmacniając jej mechanizmy odnowy i ochrony. Teraz nowy, przełomowy i opatentowany przez Avon składnik Protinol ™ pomaga przywrócić zarówno kolagen I oraz kolagen III, zbliżając je do optymalnego poziomu występującego w skórze dziecka. Ten przełom w dziedzinie pielęgnacji skóry został niezależnie przetestowany i ma opinię niezależnego eksperta. Dr Bayat z University of Manchester, światowej sławy specjalista w badaniach nad skórą i bliznami, powiedział: „Po raz pierwszy widziałem znaczny wzrost kolagenu III dzięki stosowaniu miejscowego produktu do pielęgnacji skóry”.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera AVON

Jak wykorzystano potencjał Protinolu™?

Zamykając go w jednorazowych ampułkach, spełniających rolę serum nakładanego pod ulubiony krem (na dzień lub na noc). Odmładzająca 7 dniowa kuracja do twarzy Anew Skin Reset Plumping Shots Avon jest dostosowana do naturalnego cyklu życia skóry (ok. 28 dni). Badania kliniczne pokazały, że efekt na skórze widać już po tygodniu. To optymalna dawka dla skóry potrzebującej pomocy. Zawartość ampułki polecam nakładać nie tylko na twarz, ale także na szyję i dekolt. Te rejony skóry są zwykle bardzo przesuszone, więc „zastrzyk” odmładzających aminokwasów bardzo się im przyda. Zaletą kuracji jest też prosta formuła: Protinol™, woda i składniki nawilżające. Minimalistyczna receptura pozostaje w zgodzie z najnowszym trendem tworzenia nowoczesnych, skutecznych kosmetyków.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera AVON

Dla kogo polecane są ampułki?

Mogą je stosować osoby w każdym wieku, niezależnie od rodzaju skóry. Ubytek kolagenu widać zarówno w dzieciństwie, jak i po 25. czy 35. roku życia, a zwłaszcza po menopauzie. Kuracja Anew Skin Reset Plumping Shots Avon to mocny impuls dla skóry. Unikalna technologia przekłada się na wymierne, widoczne gołym okiem korzyści. Już po 1 ampułce skóra jest gładsza i świeższa, po 3 ampułkach odzyskuje młodszy wygląd, a po 7 ampułkach staje się bardziej jędrna, elastyczna, a zmarszczki płytsze.