Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czy Putin wybrał Trumpa na prezydenta?

Amerykańscy dziennikarze śledczy ujawniają kulisy kampanii wyborczej Trumpa. Jak bardzo zaangażowany był Putin? 

Zapraszamy na debatę inspirowaną książką “Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa Michaela Isikoffa i Davida Corna oraz bieżącą sytuacją polityczną. 
Udział wezmą:

  • Anne Applebaum - dziennikarka “The Washington Post”, laureatka Pulitzera za książkę “Gułag”
  • Wacław Radziwinowicz - dziennikarz “Gazety Wyborczej”, były korespondent w Rosji
  • Tomasz Zalewski - długoletni korespondent PAP i “Polityki” w USA
  • Bartosz Węglarczyk - dziennikarz Onet.pl, były korespondent "Gazety Wyborczej" w Rosji i USA

Dyskusję poprowadzi Dorota Warakomska - dziennikarka TOK FM, była korespondentka TVP w USA, autorka wywiadów z George’em W. Bushem, Hillary Clinton, Madeleine Albright, autorka książek "Co się stanie z Ameryką" i "Droga 66”.

Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo Agora, wydawca książki “Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa”, można ją już kupić na stronie Kulturalnysklep.pl

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki po promocyjnej cenie!

Wydarzenie na FB: TUTAJ

„Rosyjska ruletka” to niczym współczesne „House of Cards” opowiedziana jak najlepszy kryminał wielowątkowa historia polityczna, szpiegowska, finansowa, dyplomatyczna i obyczajowa ukazująca, jak amerykańska demokracja została zhakowana przez Moskwę w tajnej operacji, której celem było wsparcie Donalda Trumpa w uzyskaniu prezydentury.

Autorzy prześledzili rosyjskie interesy Trumpa i prześwietlili zaskakujące powiązania jego bliskich współpracowników. Zrekonstruowali śledztwa w sprawie rosyjskiego hakowania, w tym głośnego włamania do komputerów Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej z 2015 roku, określanego jako nowa wersja Watergate, opisali aferę z mailami Clinton i szefa jej sztabu Podesty, ujawnili wstrząsające taktyki i statystyki dotyczące infiltracji amerykańskiego internetu przez rosyjskie służby specjalne.

Książka analizuje też skutki, jakie niesie ze sobą ten nowy rodzaj wojny w przyszłości. Jak bronić się w świecie, w którym fake newsy mogą stanowić „absolutny dynamit” zdolny wysadzić go w powietrze?

Czy amerykański prezydent zmówił się z rosyjskim rządem, aby wygrać wybory? To pytanie to centralna kwestia polityczna naszych czasów: Każdy obywatel każdej demokracji powinien znać tę historię, ponieważ jeśli manipulacje w mediach społecznościowych i machinacje hakerskie mogą zniekształcić politykę amerykańską, to mogą też zniekształcić wszelką politykę w dowolnym miejscu.

Anne Applebaum, dziennikarka "The Washington Post", laureatka Nagrody Pulitzera za książkę "Gułag"

To fantastyczna kronika ingerencji Rosji w prezydencką kampanię w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. i opis przerażającej bezsilności Amerykanów, którzy nie potrafili dać należytego odporu agresywnym mundurowym i cywilnym hakerom Putina. Fascynujące są opisy, jak amerykański miliarder w obcym kraju lgnie do ludzi absolutnie szemranych, zawiera podejrzane transakcje, wdaje się w perwersyjne przygody seksualne. Ileż po tym wszystkim haków muszą mieć w Rosji na 45. prezydenta USA.

Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji

Solidne dziennikarskie śledztwo dwóch bardzo doświadczonych dziennikarzy. Każda strona tej książki jest absolutnie porywająca.

Bartosz Węglarczyk, dziennikarz Onet.pl, były korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji i USA

Isikoff i Corn znakomicie pokazują nieprzygotowanie i bezradność Partii Demokratycznej, sztabu Hillary Clinton i popierającego ją Białego Domu w obliczu rosyjskiej cyberdywersji, którą można było przewidzieć. Bogato i rzetelnie udokumentowana książka jest pasjonującą opowieścią o konfrontacji skrępowanej konwencjami polityki tradycyjnej reprezentowanej przez przegraną kandydatkę Demokratów, z bezwzględnością postpolityki uprawianej przez Moskwę za przyzwoleniem adwersarzy Clinton w Waszyngtonie.

Tomasz Zalewski, długoletni korespondent PAP i „Polityki” w USA

 
Fragment książki

Wywiad z Michaelem Isikoffem i Davidem Cornem, autorami "Rosyjskiej ruletki"

Książka dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Michael Isikoff jest amerykańskim dziennikarzem śledczym, który pracował dla "Washington Post", "Newsweeka" i NBC News. Jest autorem dwóch bestsellerów "New York Timesa": “Uncovering Clinton: A Reporter’s Story” i “Hubris: The Inside Story of Spin, Scandal and the Selling of the Iraq War” (napisany wspólnie z Davidem Cornem). Jest częstym gościem MSNBC, CNN i innych programów telewizyjnych. Obecnie jest głównym korespondentem śledczym Yahoo News.

 David Corn jest amerykańskim dziennikarzem-weteranem i komentatorem politycznym. Jest szefem waszyngtońskiego biura czasopisma "Mother Jones" i analitykiem MSNBC. Jest autorem trzech bestsellerów "New York Timesa", w tym „Showdown: The Inside Story How Obama Battled the GOP To Set Up the 2012 Election” i “Hubris: The Inside Story of Spin, Scandal i Selling of the Iraq War” (napisanego z Michaelem Isikoffem). Jest także autorem „Blond Ghost: Ted Shackley i Crusades CIA” oraz powieści „Deep Background”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.