Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już niedługo przy Czerskiej 8/10 kolejne spotkanie z osobami, które przekraczają bariery, zmieniają świat i inspirują innych. 
Gośćmi Ewy Wieczorek i Michała Nogasia będą:
• Elżbieta Dzikowska,
• Martyna Wojciechowska,
Marek Kamiński,
• Aleksander Doba,
• Mirosław Wlekły – autor książki „Tu byłem –Tony Halik”.

Wspólnie z nimi odbędziemy podróż w cztery strony świata.

Rozmowa o bohaterze książki Mirosława Wlekłego, Tonym Haliku, będzie jednym z motywów naszego spotkania.

Wielbili go hipisi i miłośnicy zioła, grafficiarze i podróżnicy. W całej Polsce, a potem na świecie, pojawiły się napisy: „Tu byłem. Tony Halik". Sprejem na murach, scyzorykiem na drewnie, ołówkiem na restauracyjnym stole. Na Machu Picchu i na ruinach kościoła w Trzęsaczu.

Był najczęściej zestrzeliwanym pilotem II wojny światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Peróna i odkrywcą ukrytej stolicy Inków. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc.

Kim faktycznie był sympatyczny, zawsze tryskający energią pan, który w latach 70. i 80. przyciągał przed nasze telewizory miliony widzów oglądających prowadzony wspólnie z Elżbietą Dzikowską słynny program „Pieprz i wanilia”?

O tym porozmawiamy na spotkaniu 30 marca o godzinie 19 przy Czerskej 8/10

Prosimy o rejestrację na stronie: tonyhalik.evenea.pl lub pod numerem telefonu: (22) 555 54 55

Program Centrum Premier Czerska 8/10 to cykliczne, premierowe spotkania z twórcami literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody – wokół wszystkiego, co uznajemy za wartościowe i ważne. Nasi goście to osoby, o których się mówi, czyta, dyskutuje, lub dzieła, które się ogląda i przeżywa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.