Teatr Polski oraz Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Teologia Teatru. Myśląc Tischnerem" poświęcone osobie i twórczości Andrzeja Wajdy - 18 grudnia, godz. 17, foyer dużej sceny Teatru Polskiego, Warszawa, ul. Kazimierza Karasia 2.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Goście: Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Jerzy Radziwiłowicz i ks.Andrzej Luter

Prowadzenie: Janusz Majcherek i Anna Karoń-Ostrowska

Podczas grudniowej debaty z cyklu "Teologia teatru. Myśląc Tischnerem" będziemy przywoływać osobę Andrzeja Wajdy. W dyskusji uczestniczyć będą jego aktorzy i przyjaciele. Podczas spotkania porozmawiamy o teatrze jako spotkaniu reżysera, aktorów i widzów. Wszystko to w horyzoncie Tischnerowskiej wizji człowieka jako istoty dramatycznej.

Cykl debat w Teatrze Polskim pod tytułem: "Teologia teatru - myśląc Tischnerem"  rozpoczął się w listopadzie 2016 roku i skończy się w maju 2017 roku. Dyskusja dotyczy myśli ks. Józefa Tischnera dotyczącej nie tylko Polski, Kościoła, ale także jego filozofii dramatu, międzyludzkich relacji i opowieści o dramacie, jakim jest ludzka egzystencja tocząca się na scenie świata.

Cykl powstaje dzięki współpracy Teatru Polskiego z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Więcej informacji o wydarzeniu

Spotkaniom patronuje Wyborcza na żywo

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem