Zapraszamy na spotkanie z Radosławem Leniarskim i Pawłem Wilkowiczem, wysłannikami "Gazety Wyborczej" na igrzyska olimpijskie. (Środa, 31 sierpnia, godz. 18, w siedzibie "Gazety Wyborczej" w Warszawie, ul. Czerska 8/10) .
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

wyborcza.pl/nazywo
wyborcza.pl/nazywo 

".A sport? Jest czystszy? Nie. (..) Aż 120 wcześniej ukaranych dopingowiczów startowało w igrzyskach. (.) Dlaczego biegał dwukrotnie łapany na dopingu sprinter Justin Gatlin (jest medalistą)? Dlaczego startowała reprezentacja Rosji wspomagana państwową ochroną dopingową?

Nas, Polaków, też to dotyczy. Wśród wcześniej karanych jest finalista skoku o tyczce Piotr Lisek. A bracia po sztandze i po dopingu Adrian i Tomasz Zielińscy wylecieli z igrzysk w hańbie.

Targają sportem skandale ze sprzedażą biletów pod stołem, z lukullusowym dolce vita dygnitarzy, z dietą dzienną 900 dolarów i apartamentami w pięciogwiazdkowych hotelach. Jednocześnie dziesiątkom sportowców, którzy stracili medale po walce z dopingowiczami, skradzione trofea wstydliwie przysyła się po latach przez kuriera.

Zarazem obrazy sportowców w Rio są tak szczere, ich emocje tak intensywne i fotogeniczne, że przejmujemy się tą walką, wzruszamy nią do łez...".

Czy siła igrzysk słabnie? Może jednak nie?

Z naszymi korespondentami olimpijskimi, pasjonatami sportu, którzy dopiero co wrócili z Rio, porozmawiamy o tym w środę, 31 sierpnia o godz.18 w siedzibie "Wyborczej" przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. (Wstęp wolny! Mile widziana rejestracja tutaj: porozmawiajmyoigrzyskach.evenea.pl lub telefonicznie 22 555 42 79)

embed

"Wyborcza na żywo" to spotkania z dziennikarzami lub publicystami którzy goszczą na łamach. Rozmawiamy o sprawach lokalnych, jak i na tematy polityczne, gospodarcze, kulturalne. Zapowiedzi spotkań publikujemy na stronach lokalnych i na

wyborcza.pl/nazywo

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem