Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Zeszyt z białą latarnią morską”, "Zeszyt w kwiaty”, "Biały zeszycik w linie” - to tylko niektóre z rozdziałów zbioru prezentującego intymną pracę Kory nad jej tekstami.

Kamil Sipowicz, mąż Kory, pisarz, poeta i współautor opracowania zbioru, w przedmowie tak pisze o tej pracy: (…) W kilku pięknych Zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Samo słowo „piosenka” wydaje się lekkie, zwiewne i nietrwałe, ale w wypadku Kory piosenka zawsze powinna mieć walor arcydzieła literacko-muzycznego. Bardzo trudno jest napisać dobrą piosenkę, wiedzą to poeci, którzy próbowali dla Kory pisać i im się nie udało. Zanim przystępowała do pracy właśnie nad piosenką, gromadziła materiał empiryczny: zapisywała przemyślenia, nagłe natchnienia, pomysły, sny, powiedzonka, cytaty, fragmenty książek.

Oprócz męża wokalistki, Kamila Sipowicza, będziemy gościć m.in. Annę Kubczak - siostrę Kory,  Magdalenę Jethon dziennikarkę radiową, Tomasza W. Michałowskiego,redaktora książki, czy prof. Magdalenę Środę.

W trakcie wydarzenia, kilka utworów z repertuaru Kory zaśpiewa Ramona Rey.

Oba spotkania poprowadzi redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” Aleksandra Klich. 

Partnerem wydarzeń jest Wydawnictwo Agora. Na obu będzie można kupić książkę i otrzymać autografy gości.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się 13 listopada w Warszawie, w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10.

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Na drugie zapraszamy 20 listopada do Krakowa do Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33.

Spotkania zaczynają się o godzinie 19.

Bilety na spotkania można kupić tutaj: Kraków, Warszawa

UWAGA. Członków Klubu Przyjaciół „Wyborczej” zapraszamy na spotkania bezpłatnie. Zapraszamy wszystkich czytelników do dołączenia do Klubu!

Zapraszamy!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.