Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil 8 maja będą gośćmi Centrum Premier Czerska 8/10 w Warszawie. Językoznawca i psycholożka. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie - poważnej i niepoważnej, czasem spokojnej lub pełnej emocji, zawsze błyskotliwej i nigdy nudnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pani Lucyna Kirwil i pan Jerzy Bralczyk spotkają się z czytelnikami w Centrum Premier Czerska 8/10* 8 maja 2018 r. o godzinie 19. Zapisy na spotkanie Bralczyk.evenea.pl lub telefonicznie pod numerem 22 555 54 55.

W książce "Pokochawszy. O miłości w języku" w rozmowie z Karoliną Oponowicz małżonkowie dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w ich wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia. Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają swoją historię miłosną, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia czy małżeńskie rytuały.

Czy mówienie, że miłość jest jak róża, to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża "Juruś"?

To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi pojawią się w książce "Pokochawszy" i jakich spodziewamy się na spotkaniu. 

Zapisy na spotkanie Bralczyk.evenea.pl lub telefonicznie pod numerem 22 555 54 55.

Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Agora (wydawca książki). Książkę można juz zamawiać na stronie kulturalnysklep.pl, będzie można ją kupić na spotkaniu po promocyjnej cenie i otrzymać autografy autorów. 

Zapraszamy!

*Za nami 10 spotkań w cyklu Centrum Premier Czerska 8/10. 

W ubiegłym roku spotkaliśmy się z  Agnieszką Holland i Olgą Tokarczuk, by porozmawiać o filmie "Pokot". Odwiedzili nas również: Elżbieta Dzikowska, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński i Aleksander Doba - dyskutowali z Mirosławem Wlekłym, autorem książki "Tu byłem. Tony Halik", o fenomenie i tajemnicach jego bohatera. Tłumy przyciągnęła też Krystyna Janda - rozmowa krążyła wokół jej pamiętników. We wrześniu z okazji wydania biografii Anny Przybylskiej "Ania" aktorkę wspominali: jej mama Krystyna Przybylska, autorzy książki - Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki - oraz jej przyjaciele. Zaśpiewał Andrzej Piaseczny. Gościliśmy również twórców filmu "Twój Vincent". Byli u nas reżyserzy filmu Dorota Kobiela i Hugh Welchman, dubbingujący jedną z postaci Jerzy Stuhr oraz Robert Gulaczyk, odtwórca roli głównej. 24 października Centrum Premier odwiedził Dan Brown, jeden z najpopularniejszych pisarzy świata. Autor sześciu bestsellerów przyjechał do Polski w związku z premierą swojej powieści "Początek". W styczniu tego roku absolutnym hitem Centrum Premier było spotkanie z Wojtkiem Kurtyką i autorką jego biografii Bernadette McDonald. W lutym, na spotkaniu, które skupiło kilkaset osób, o historii wielkiego głodu na Ukrainie opowiadała Anne Applebaum. W marcu wystawiliśmy sztukę Mikołaja Lizuta "Czekam na telefon", a w kwietniu naszym gościem była Maja Włoszczowska, która wraz z Karoliną Oponowicz rozmawiała z widzami o pasji rowerowej.
 

Książka "Pokochawszy: O miłości w języku" dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Profesora Bralczyka, Jurka, znam od pierwszego roku studiow. Byl z nas wszystkich najzdolniejszy i nieslychanie kreatywny. Nie bal sie wyzwan natury naukowej a przy tym skromny, dyskretny i lojalny wobec kolegow - zwlaszcza slabszych i krzywdzonych. To piekna postac w naszym jezykoznawstwie. Sledze jego losy a studentom francuskim wielokrotnie mialam okazje przekazywac jego wiedze. Ksiazke panstwa Bralczykow przeczytam z radoscia.
już oceniałe(a)ś
0
0