Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

26 września w Centrum Premier Czerska 8/10 o godz. 19 Annę Przybylską będą wspominać jej mama, siostra, przyjaciele i wielbiciele. Spotkanie poprowadzą Ewa Wieczorek i Michał Nogaś. Zapisy na spotkanie: Ania.evenea.pl lub tel. 22 555 54 55.

Książka „Ania” ukaże się w księgarniach 27 września, a już dzień wcześniej, w Centrum Premier Czerska 8/10 w Warszawie, będziemy wspominać Annę Przybylską. Gośćmi wyjątkowego wieczoru będą m.in. mama i siostra aktorki, bliscy i przyjaciele Ani (ze świata filmu, ale nie tylko) oraz autorzy pierwszej biografii Anny Przybylskiej - Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki. Spotkanie poprowadzą Ewa Wieczorek i Michał Nogaś.

'Ania' zdjęcie książki. Autorzy Grzegorz Kubicki i Maciej Dzrzewicki, Wydawnictwo Agora, 2017'Ania' zdjęcie książki. Autorzy Grzegorz Kubicki i Maciej Dzrzewicki, Wydawnictwo Agora, 2017 Maciej Jaźwiecki

Wyjątkowym punktem wieczoru będzie z pewnością minirecital Andrzeja Piasecznego. Artysta zaśpiewa dla Ani, którą poznał jeszcze na planie serialu „Złotopolscy”. Przybylska grała w nim niezapomnianą sierżant Marylkę Bakę, a Piaseczny - gwiazdę pop Kacpra Górniaka, który zakochuje się w policjantce z Dworca Centralnego.

'Ania' zdjęcie książki. Autorzy Grzegorz Kubicki i Maciej Dzrzewicki, Wydawnictwo Agora, 2017JAROSŁAW KUBALSKI

W biografii „Ania” Piaseczny swoją przygodę z Przybylską na planie „Złotopolskich” porównuje do współpracy, już na scenie, z Sewerynem Krajewskim.

- Są takie osoby, które po prostu wchodzą na scenę i są. Niczego nie muszą robić. W „Złotopolskich” wiele scen było ustawianych właśnie pod Anię. Piwowarski sprytnie wykorzystywał jej naturalne walory, innych trzeba było tylko jakoś dookoła rozmieścić. Kiedy Ania wchodziła na plan, wszystko rozgrywało się jakby na jej osi. Jeden człowiek pojawiał się na scenie, a cała aranżacja biegła dookoła niego - opowiada w książce Piaseczny.

'Ania' zdjęcie książki. Autorzy Grzegorz Kubicki i Maciej Dzrzewicki, Wydawnictwo Agora, 2017'Ania' zdjęcie książki. Autorzy Grzegorz Kubicki i Maciej Dzrzewicki, Wydawnictwo Agora, 2017 Maciej Jażwiecki

Po śmierci Przybylskiej wokalista znów zaczął śpiewać na swoich koncertach piosenkę „Pogodniej”. Znają ją wszyscy, choć niekoniecznie pod tym tytułem. Przez lata towarzyszyła napisom końcowym kolejnych odcinków „Złotopolskich”. Piaseczny śpiewa ją do dziś. Zawsze wcześniej opowiada publiczności o Ani.

26 września w Centrum Premier Czerska 8/10 w Warszawie Piaseczny znów zaśpiewa dla Anny Przybylskiej. Początek spotkania o godz. 19, wstęp jest bezpłatny. Trzeba się tylko zarejestrować na stronie: Ania.evenea.pl. Zapisy także pod numerem telefonu: 22 555 54 55.

Przed spotkaniem i po nim będzie można kupić książkę „Ania” w promocyjnej cenie i dostać autografy.

>> "Ania. Biografia Anny Przybylskiej" Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

>> Biografia Anny Przybylskiej - EBOOK

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.