Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centrum Premier Czerska 8/10 i "Wyborcza na żywo" to spotkania z twórcami, o których się mówi, i dziełami, które się przeżywa. Od 2016 r. spotykamy się w Warszawie, 20 lokalnych redakcjach oraz kawiarniach czy teatrach w innych polskich miastach, by rozmawiać o wydarzeniach, zjawiskach społecznych, książkach, teatrze, filmie, ale również o lokalnych sprawach mieszkańców.

W Centrum Premier Czerska 8/10 o filmie "Pokot", polskim kandydacie do Oscara, opowiadały Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk. Elżbieta Dzikowska, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński, Aleksander Doba dyskutowali z Mirosławem Wlekłym, autorem książki "Tu byłem. Tony Halik" o fenomenie i tajemnicach jego bohatera. Tłumy przyciągnęła też Krystyna Janda - rozmowa krążyła wokół pamiętników wydanych nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

DAWID ŻUCHOWICZ

W ramach spotkań pod flagą „Wyborczej na żywo” gościliśmy natomiast m.in.: Adama Bodnara, Jerzego Bralczyka, Roberta Biedronia, Janusza Głowackiego, Jana A.P. Kaczmarka, Bronisława Komorowskiego, Jana Klatę, Jana Miodka, Karola Modzelewskiego, Filipa Springera, Ziemowita Szczerka, Lecha Wałęsę, Ludwika i Henrykę Wujców. Oraz wielu innych publicystów, działaczy lokalnych, polityków i artystów.

- Niezwykłą popularnością cieszą się spotkania i debaty z Adamem Michnikiem - dodaje Anna Kołtunowicz, koordynatorka akcji społecznych "Wyborczej". - Podczas kilkudziesięciu wydarzeń spotkał się już z tysiącami czytelników.

Gorąca jesień w Centrum Premier i "Wyborczej na żywo"

We wrześniu i październiku na ulicy Czerską 8/10 w Warszawie  trzy wyjątkowe wydarzenia.

26 września  spotkaliśmy się z okazji wydania biografii Anny Przybylskiej "Ania". Aktorkę wspominali: jej mama Krystyna Przybylska, autorzy książki - Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki - oraz jej przyjaciele. Zaśpiewał Andrzej Piaseczny. Partnerem spotkania było Wydawnictwo Agora, którego nakładem ukazała się pierwsza w pełni autoryzowana biografia artystki. 

Anna PrzybylskaAnna Przybylska Materiały prasowe

16 października spotkaliśmy sie wokół filmu "Twój Vincent". Pierwsza w historii kinematografii pełnometrażowa animacja malarska opowiada historię ostatnich tygodni życia Vincenta van Gogha oraz próbuje rozwikłać zagadkę jego tajemniczej śmierci. Każda z 65 tys. klatek filmu została ręcznie namalowana. Na spotkaniu poznaliśmy tajniki powstawania filmu. Gośćmi byli reżyserzy filmu Dorota Kobiela i Hugh Welchman, dubbingujący jedną z postaci Jerzy Stuhr oraz Robert Gulaczyk, odtwórca roli głównej. Parterem spotkania była spółka Next Film, dystrybutor filmu. 

Anna PrzybylskaNEXT FILM

24 października Centrum Premier odwiedzi Dan Brown, jeden z najpopularniejszych pisarzy świata. Autor sześciu bestsellerów, z "Kodem Leonarda da Vinci", na czele przyjedzie do Polski w związku z premierą powieści "Początek". Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Sonia Draga. Bilety na spotkanie zostały już wyprzedane, ale będzie można je oglądać 24.10 od godziny 19 na wyborcza.pl

Pisarz Dan BrownPisarz Dan Brown fot. Dan Courter

A w ramach „Wyborczej na żywo” 21 września Adam Michnik spotkał się z czytelnikami „Wyborczej” w Opolu, 22 września w Kędzierzynie-Koźlu.

6 października w Wyborcza na żywo we Wrocłąwiu z czytelnikami spotkała się Kamilą Gasiuk-Pihowicz 

Adam Wajrak i Tomasz Somajlik ruszają w trase ze swoją nową nową książką "Nieumarły las" Będzie ich można spotkać w wielu miastach

Zapraszamy!

Więcej na ten temat: wyborcza.pl/centrumpremierwyborcza.pl/nazywo

>> "Ania. Biografia Anny Przybylskiej" Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

>> Biografia Anny Przybylskiej - EBOOK

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.