Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zamknęliśmy już rejestrację na spotkanie, zapraszamy na transmisję ze spotkania, którą rozpoczniemy 26 września we wtorek, o godzinie 19 na wyborcza.pl

Gośćmi wieczoru w Centrum Premier - Czerska 8/10 będą między innymi mama i siostra aktorki, autorzy biografii i przyjaciele Ani. Zaśpiewa Andrzej Piaseczny. Spotkanie poprowadzą Ewa Wieczorek i Michał Nogaś.

W zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została Królową Serc w kraju, w którym ludzie sukcesu - zwłaszcza „piękni i młodzi” - nigdy nie mają łatwo.

Była sympatyczną Marylką ze „Złotopolskich”, ale też dziewczyną z rozkładówki „Playboya”. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana.

Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawierać związek, zakładać rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć - opowiadają w książce jej bliscy.

O biografii córki Krystyna Przybylska mówi tak: „Czytam stronę po stronie. Uśmiecham się, złoszczę, płaczę. W końcu zamykam książkę i jedno mogę wam powiedzieć: oto jest Ania”.

Autorami wydanej nakładem wydawnictwa Agora książki są Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki - dziennikarze trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".

Książkę w promocyjnej cenie będzie można zakupić na miejscu i otrzymać autografy.

>> "Ania. Biografia Anny Przybylskiej" Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

>> Biografia Anny Przybylskiej - EBOOK

Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki są dziennikarzami trójmiejskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Lubią pracować wspólnie. Dwukrotnie byli nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii wywiad za rozmowy z Władysławem Kozakiewiczem ("Ten od wała") i Martą Sziłajtis-Obiegło ("Kobieta i może"). Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyróżniło w Konkursie im. Stefana Żeromskiego ich tekst "Mama. Panią to masz na ulicy" o rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Henrykę Krzywonos-Strycharską. Są autorami biografii Dariusza Michalczewskiego "Tiger bez cenzury", a także gorąco przyjętego przez czytelników wywiadu z Krystyną Przybylską opublikowanego w "Wysokich Obcasach".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.