W 2008 r. był jednym z współtwórców stowarzyszenia My-Poznaniacy - pierwszego ruchu miejskiego z prawdziwego zdarzenia w stolicy Wielkopolski. Sześć lat później pokonał w walce o prezydenturę walczącego o piątą kadencję Ryszarda Grobelnego, obiecując m.in., że swoje decyzje będzie konsultował z mieszkańcami. Po wygranej przesiadł się z urzędowej limuzyny na rower.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak będzie jedną z osób, które wezmą udział w dyskusji o tym, jak współrządzić z mieszkańcami: kiedy i jak z nimi rozmawiać i jak nie zawieźć ich zaufania.

Obok niego przy stole usiądą m.in. Przemysław Filar, prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, i prof. Piotr Uziębło, konstytucjonalista z Uniwersytetu Gdańskiego.

Łódź kosztem 2 mld zł przebuduje osiem kwartałów zaniedbanych kamienic w Śródmieściu. Mieszka w nich 50 tys. osób. Na warszawskiej Pradze 3,5 tys. rodzin nie ma dostępu do kuchni lub łazienki. Miasto chce to zmienić. Rewitalizacja dzielnicy pochłonie 1,4 mld zł.

- Co zrobić, by rewitalizacja przyniosła dobrą zmianę? - na to pytanie odpowiedzą m.in. prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, wiceprezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich Marlena Happach, oraz socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Paweł Kubicki.

Dyskusja podsumuje pierwszą edycję akcji "Pracownia miast" organizowanej przez "Gazetę Wyborczą". Patronat nad nią objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Zajrzyj na profil Pracowni Miast na Facebooku i na Twitterze