Otrzymaliśmy od Was prawie 550 opowieści. Przede wszystkim o nauczycielach i nauczycielkach, ale także o rodzicach, dziadkach, szefach albo przyjaciołach. O wszystkich, którzy przez wiele lat albo tylko w jeden semestr zostawili w Was coś, co pomaga żyć.

Wybrać najlepszą opowieść nie było łatwo. Tego zadania podjęło się jury w składzie: przewodniczący Włodzimierz Nowak, reporter, Aleksandra Klich, wicenaczelna „Gazety Wyborczej” i redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”, Joanna Żarnoch-Chudzińska, redaktorka naczelna „Gazety Wyborczej” w Łodzi, Paweł Krysiak, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” w Lublinie, Karolina Brzezińska, wydawczyni Wyborcza.pl, Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, oraz Alina Januszczyk, Dom Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Sekretarz nagrody: Igor Rakowski-Kłos, redaktor magazynu „Ale Historia”.

Trzecią nagrodę w wysokości 2000 zł brutto otrzymał  Andrzej Zaręba. Drugą nagrodę w wysokości 3333 zł brutto -  Juliusz Rafeld. Zwyciężczynią trzeciej edycji Akademii Opowieści została  Maja Dobkowska. Otrzyma nagrodę w wysokości 5556 zł brutto. Gratulujemy!

Zwycięskie prace będzie można przeczytać w środę, 16 października, w „Gazecie Wyborczej” oraz na stronie internetowej Akademii Opowieści.

Finał konkursu odbędzie się w piątek, 18 października, w siedzibie Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN” w Lublinie, który jest partnerem całego przedsięwzięcia i organizatorem gali.