* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z REGULAMINEM

W Centrum Dialogu im. Marka Edelmana łodzianie uczestniczyli w warsztatach reporterskich. Warsztaty odbywały się w ramach Akademii Opowieści, czyli akcji i konkursu, które „Gazeta Wyborcza” organizuje dla czytelników. Szukamy opowieści, które nas uwiodą, bohaterów z krwi i kości. Takich, o jakich milczą podręczniki, a przecież dla kogoś są najważniejsi.

Redaktorzy i reporterzy „Dużego Formatu” wyruszyli w Polskę, by uczyć pisania. Do Łodzi przyjechał Włodzimierz Nowak, reporter „Gazety Wyborczej”, który o najważniejszego człowieka w życiu pytał Urszulę Niziołek-Janiak, łódzką radną i aktywistkę.

– Mamy za sobą parę ważnych dekad, które są niedopowiedziane. Przez tempo zmian upraszczaliśmy opowieść o Polsce, nie mieliśmy czasu. Polska jest krajem nie dość opowiedzianych ludzi. Wciąż wymaga zatrzymania – mówił Nowak. Kto jest najważniejszym człowiekiem dla Urszuli Niziołek-Janiak? Na początku wypisałam sobie 25 osób najważniejszych dla mnie na świecie, ale okazało się, że żadna z nich nie była mniej ważna. Zaczęłam myśleć, kto mnie ukształtował. To była moja najbardziej niedoceniona babcia – opowiadała Niziołek-Janiak.

Jak wziąć udział w konkursie? Na wasze opowieści czekamy do 31 marca. Opowiadanie pod hasłem „Najważniejszy człowiek w moim życiu” nie może przekraczać 8 tysięcy znaków. Wystarczy wysłać je przez formularz dostępny na stronie www.wyborcza.pl/akademiaopowiesci. Zwycięzcom kapituła konkursu przyzna nagrody pieniężne, a ich opowieści zostaną opublikowane w „Dużym Formacie”, dodatku do „Wyborczej”.

Relacja ze spotkania w piątkowym „Magazynie Łódź”.