„Gazeta Wyborcza" zaprasza do udziału w Akademii Opowieści, której tematem jest „Najważniejszy człowiek w moim życiu”. Podczas spotkań w całej Polsce autorzy podpowiadają, jak opowiedzieć o najważniejszym człowieku w życiu. Jak opisać kogoś, dzięki komu autor opowiadania stał się lepszy, mądrzejszy, bardziej wartościowy. Kim jest ta osoba? Jaki wpływ miała na jego życie? Szukamy opowieści, które nas uwiodą. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska, i znajdzie swoje miejsce w historii. Dajcie mu szansę, zasługuje na to.

O co chodzi w Akademii Opowieści

Wyślij zgłoszenie konkursowe

Zapoznaj się z regulaminem

Artystyczna dusza

Na łódzką edycję Akademii Opowieści zaprasza Włodzimierz Nowak, reporter „Gazety Wyborczej”. O najważniejszego człowieka w życiu będzie pytał Urszulę Niziołek-Janiak.

To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Społeczniczka. Radna Platformy Obywatelskiej, przewodnicząca doraźnej komisji ds. rewitalizacji i wiceprzewodnicząca komisji planu przestrzennego. Wyróżnia się na tle Rady Miejskiej. Jest aktywna, lubi współpracować z ludźmi, również młodymi. Związana z ruchem społecznym „Szacunek dla Łodzi", współpracuje z organizacjami zajmującymi się przestrzenią miejską, ochroną zabytków i zieleni. Żartuje, że wie o wszystkich ścinanych w Łodzi drzewach. Na początku 2015 r. otrzymała od ministra kultury odznaczenie za opiekę nad zabytkami.

Artystyczna dusza. Widać to m.in. po jej stylizacjach. Na manifestacje KOD-u przychodzi z kwiatami, w kolorowych kapeluszach. Chyba nigdy w urzędzie nie zaprezentowała się w grzecznym żakieciku i białej bluzce. Potrafi przyjść w bluzce z cekinów, ale tak skomponowanej ze spódnicą i swetrem, że całość dobrze prezentuje się nawet w godzinach porannych. Ciepła, sympatyczna, bezpośrednia osoba. Do Akademii opowieści przygotowuje się od kilku dni. – Zrobiłam listę osób, które mnie ukształtowały. Wybrałam ok. 20. A mam opowiedzieć o jednej. I to bardzo dokładnie. Staram się jak najwięcej o niej przypomnieć – mówi.

Gdzie i kiedy

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 lutego o godz. 18 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83). Wstęp wolny.

Więcej o Akademii Opowieści

***

NAJWAŻNIEJSZY CZŁOWIEK W MOIM ŻYCIU. KONKURS Z NAGRODAMI

Kim jest najważniejszy człowiek w Twoim życiu? Napisz nam. Weź udział w konkursie z nagrodami. Akademia Opowieści „Dużego Formatu” czeka na opowieści. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska. Dajcie mu szansę, przecież zasługuje na to. Aby pomóc w pracy nad waszymi opowieściami, wyruszyliśmy w Polskę, by razem uczyć się opowiadania i pisania o najważniejszych osobach w naszym życiu. Planujemy też pomoc redaktorów i reporterów „Dużego Formatu” w przygotowaniu wybranych tekstów do druku na łamach. Nasi dziennikarze Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak zapraszają na warsztaty Akademii.

Zapoznaj się z harmonogramem spotkań i regulaminem i wyślij zgłoszenie konkursowe

Wasze prace zbieramy do 31 marca 2017 r. Czekamy!

Zwycięzcy konkursu dostaną nagrody pieniężne.